Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:7 / 10.5
Kursa vadītājs:Pēteris Tretjakovs
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Ārstniecība
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Normālā fizioloģija

Mērķis

Sniegt zināšanas par daudzveidīgajām fizioloģiskajām norisēm organismā, tajā skaitā, par veģetatīvo, somatisko, sensoro un psihisko funkciju būtību un to izpausmi, kā arī par organisma mijiedarbību ar vidi un fizioloģiskajiem adaptīvajiem mehānismiem; par organisma funkciju novērtēršanu un fizioloģisko norišu, t.sk., traucējumu, konstatācijas pieejām (metodēm) un skaidrojumiem.

Priekšzināšanas

Cilvēka anatomijā, histoloģijā, bioloģijā, bioķīmijā, fizikā, neorganiskajā un organiskajā ķīmijā.

Rezultāti

Zināšanas

Pēc sekmīgas studiju kursa apguves studējošais spēs:
• raksturot organisma mijiedarbību ar vidi un fizioloģiskajiem adaptīvajiem mehānismiem;
• izskaidrot daudzveidīgās fizioloģiskās norises organismā, to regulācijas novērtēšanas metodes;
• raksturot veģetatīvo, somatisko, sensoro un psihisko funkciju būtību un to izpausmi cilvēka organismā;
• aprakstīt organisma galveno funkciju novērošanu un reģistrāciju, fizioloģisko norišu (t.sk., traucējumu) konstatāciju un sniegt skaidrojumus.

Prasmes

Students pratīs pamatot attiecīgo fizioloģisko metožu izvēli un būs ieguvis prasmi pielietot ne tikai funkcionālās diagnostikas metodes organisma pamatfunkciju izmeklēšanā, bet arī spēs veikt atsevišķas klīniski diagnostiskās metodes. Students pratīs analizēt ar fizioloģiskajām metodēm iegūtos datus, t.sk. paša iegūtos datus, spēs tos adekvāti apstrādāt un izdarīt izrietošus un pamatotus secinājumus par organisma fizioloģisko procesu aktivitāti.

Kompetences

Students spēs pielietot iegūtās zināšanas par daudzveidīgajiem fizioloģisko sistēmu regulācijas mehānismiem un pamatprasmes novērtēt šo sistēmu funkcionalitāti, lai izdarītu kompetentus, integrētus slēdzienus par norisēm organismā.

Plānojums

Kursa plāns patreiz nav pieejams.