Struktūrvienība: Iekšķīgo slimību katedra
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Internā medicīna

Studenti apgūs izplatītāko iekšķīgo slimību diagnostikas, diferenciāldiagnostikas un ārstēšanas novitātes.

Propedeitikā, patoloģijā, farmakoloģijā, imunoloģijā, dermatoloģijā, bioķīmijā, hemostāzē, vizuālā diagnostikā, kā arī priekšzināšanas, kas iegūtas iepriekšējos studiju gados apgūtajām iekšķīgajām slimībām.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūst zināšanas par svarīgāko iekšķīgo slimību etioloģiju, patoģenēzi, diagnostiskajiem kritērijiem, diferenciālo diagnostiku un ārstēšanu. Studenti apgūst zināšanas par medicīniskās dokumentācijas aizpildīšanas principiem stacionārajos apstākļos.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs komunicēt ar pacientiem un kolēģiem, identificēt studiju aprakstā uzskaitītās iekšķīgās slimības, to smagumu un gaitu, diferencēt tos, pamatot diagnozi, nozīmēt nepieciešamo izmeklēšanu plānu un novērtēt rezultātus, nozīmēt ārstēšanu konkrētiem slimniekiem, noformēt nepieciešamo medicīnisko dokumentāciju.

Studiju kursa iegūtās kompetences ļaus mērķtiecīgi un strukturēti noskaidrot pacienta anamnēzi, novērtēt pacienta vitālos rādītājus (proti, pacienta apziņas stāvokli, elpošanu, sirdsdarbību, centrālo un perifēro pulsu, arteriālo asinsspiedienu, asins skābekļa piesātinājumu, ķermeņa temperatūru, diurēzi), ļaus sasaistīt patoloģisko procesu dažādos komponentus un simptomātiku, kas to ietekmē, ļaus izvērtēt pacienta veselības stāvokli, interpretēt atbilstību normai un novirzi no tās, un attiecināt atradni un konkrēto situāciju, un pieņemt lēmumu par tālāko rīcības taktiku. Ļaus atpazīt akūtus stāvokļus medicīnā, organizēt savlaicīgu palīdzības sniegšanu, ļaus interpretēt dažādu izmeklējumu rezultātus un formulēt atbilstošo slēdzienu, plānot ārstēšanas taktiku. Iegūtās kompetences ļaus veikt attiecīgajam patoloģiskajam stāvoklim atbilstošās manipulācijas, izrakstīt receptes, aizpildīt medicīnisko dokumentāciju saskaņā ar normatīvo aktu prasībām.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, SSNMF12MaģistrsObligātsIlze Konrāde, Daiga Auziņa, Vitolds Mackēvičs, Jūlija Voicehovska, Madara Tirzīte, Juris Pokrotnieks, Artjoms Kaļiņins, Anna Mihailova, Maija Motivāne, Dace Trumpika, Dana Kigitoviča, Ilze Puide, Anna Proskurina, Georgijs Moisejevs, Zane Straume, Vita Skuja, Ieva Ziediņa, Inga Stuķēna, Irēna Kurcalte, Andra Krūmiņa, Eduards Krustiņš, Aleksejs Derovs, Pauls Bērziņš, Eva Bormane
Medicīna, MF12MaģistrsObligātsViktorija Mokricka, Pauls Bērziņš, Oļesja Basina, Daiga Auziņa, Harijs Čerņevskis, Vitolds Mackēvičs, Edmunds Jansons, Viktorija Kuzema, Jeļena Derova, Juris Pokrotnieks, Alla Rivkina, Dace Žentiņa, Aldis Strēlnieks, Artjoms Kaļiņins, Anna Mihailova, Arturs Uzars, Aivars Pētersons, Dana Kigitoviča, Ilze Puide, Ieva Ziediņa, Inga Stuķēna, Irēna Kurcalte, Dārta Balode, Santa Broka, Eduards Krustiņš, Inga Balcere, Madara Tirzīte