Struktūrvienība: Iekšķīgo slimību katedra
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Ārstniecība
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Internā medicīna

Studenti apgūs izplatītāko iekšķīgo slimību (nefroloģijas, gastroenteroloģijas, reimatoloģijas jomās) diagnostikas, diferenciāldiagnostikas un ārstēšanas novitātes.

Propedeitikā, patoloģijā, farmakoloģijā, imunoloģijā, dermatoloģijā, bioķīmijā, hemostāzē, vizuālā diagnostikā, kā arī priekšzināšanas, kas iegūtas iepriekšējos studiju gadu iekšķīgo slimību kursos.

Studiju kursu apguves rezultātā studējošie iegūst zināšanas par svarīgāko nieru, kuņģa un zarnu trakta un locītavu slimību etioloģiju, patoģenēzi, diagnostiskajiem kritērijiem, diferenciālo diagnostiku un ārstēšanu. Studenti apgūs zināšanas par medicīniskās dokumentācijas aizpildīšanas principiem stacionārajos apstākļos.

Studiju kursu apguves rezultātā studējošie pratīs komunicēt ar pacientiem un kolēģiem, identificēt studiju aprakstā uzskaitītās nieru, kuņģa un zarnu trakta un locītavu slimības, to smagumu un gaitu, diferencēt tos, pamatot diagnozi, nozīmēt nepieciešamo izmeklēšanu plānu un novērtēt rezultātus, nozīmēt ārstēšanu konkrētiem slimniekiem, noformēt nepieciešamo medicīnisko dokumentāciju.

Studiju kursā iegūtās kompetences ļaus mērķtiecīgi un strukturēti noskaidrot pacienta anamnēzi, novērtēt pacienta vitālos rādītājus (proti, pacienta apziņas stāvokli, elpošanu, sirdsdarbību, centrālo un perifēro pulsu, arteriālo asinsspiedienu, asins skābekļa piesātinājumu, ķermeņa temperatūru, diurēzi), ļaus sasaistīt patoloģisko procesu dažādos komponentus un simptomātiku, kas to ietekmē, ļaus izvērtēt pacienta veselības stāvokli, interpretēt atbilstību normai un novirzi no tās, un attiecināt atradni un konkrēto situāciju, un pieņemt lēmumu par tālāko rīcības taktiku. Ļaus atpazīt akūtus stāvokļus medicīnā, organizēt savlaicīgu palīdzības sniegšanu, ļaus interpretēt dažādu izmeklējumu rezultātus un formulēt atbilstošo slēdzienu, plānot ārstēšanas taktiku. Iegūtās kompetences ļaus veikt attiecīgajam patoloģiskajam stāvoklim atbilstošās manipulācijas, izrakstīt receptes, aizpildīt medicīnisko dokumentāciju saskaņā ar normatīvo aktu prasībām.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.