Kursa vadītājs:Egita Senakola
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Stomatoloģija

Dot studentiem praktiskas zināšanas un pieredzi veselības veicināšanā un izglītošanā bērniem, pusaudžiem un jauniem cilvēkiem.

Sabiedrības veselības un veselības veicināšanas filozofijā, sabiedrības veselībā un aprūpē zobārstniecībā, stomatoloģisko saslimšanu profilaksē.

Studenti zinās mutes veselības veicināšanas un izglītošanas principus un pieejas, kā arī diētas rekomendācijas saistībā ar zobu kariesu un zobu erozijām.
Mutes veselības nepieciešamības izvērtēšana. Sabiedrības veselības pieejas saistībā ar zobu traumu profilaksi un smēķēšanas atmešanas programmām.

Studenti pratīs izvērtēt bērnu un jaunu cilvēku attieksmi un zināšanas par mutes veselības veicināšanas iespējām.
Sniegt rekomendācijas par diētu saistībā ar zobu kariesu un zobu erozijām, izvērtēt ēdināšanas sistēmas bērnu dārzos un skolās.
Veikt profilakses pasākumus un sniegt akūtu palīdzība zobu traumu gadījumos. Smēķēšanas neuzsākšanas un atmešanas programmu pelietojums.

Spēja izglītot zobārstniecības pacientus un sniegt primāro veselības aprūpi visu vecumu pacientiem, ievērojot pašreizējo koncepciju par mutes slimību profilaksi.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Zobu higiēnists, ZFH2Pirmais līmenisObligātsEgita Senakola