Struktūrvienība: RSU Liepājas filiāle
Kursa vadītājs:Inga Krēvica-Rozenberga
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Veicināt zināšanu apguvi par iespējamām katastrofām un to veidiem; orientēties katastrofu situācijās un prast sniegt profesionālu medicīnisko palīdzību un aprūpi, kā arī veicināt zināšanu apguvi par ārējās vides ekstremālo faktoru iedarbības patofizioloģiskajiem mehānismiem, klīniskajām izpausmēm un ārstēšanas iespējām, izprast veselības un darba vides mijiedarbību un iespējamo problēmu risināšanas principus.

Normālajā anatomijā un funkcionālajā fizioloģijā, neatliekamajā palīdzībā, iekšķīgajās un ķirurģiskajās slimībās, traumatoloģijā un pacientu aprūpē, klīniskajā farmakoloģijā un laboratorajā diagnostikā, ķīmijā un bioloģijā.

Studenti studiju kursa apguves rezultātā spēs pastāstīt par katastrofu veidiem un rīcības taktiku katastrofas gadījumā; spēs definēt katastrofu medicīnu; spēs aprakstīt katastrofu situāciju Latvijā, nosaukt to iemeslus. Spēs uzskaitīt un raksturot glābšanas pamatprincipus.

Studiju kursa apguves rezultātā students spēs novērtēt dažādu ārējās vides faktoru kaitīgo iedarbību uz cilvēka organismu. Pārzināt un pielietot terapijas principus dažādu akūtu situāciju gadījumā notikuma vietā, transportēšanas laikā un stacionārā, kā arī pieņemt individuālam pacientam atbilstošu ārstnieciskas rīcības plānu, līdzsvarojot to ar vadlīnijām. Veidot izpratni par specifiskiem civilās aizsardzības jautājumiem konkrētā pašvaldībā atkarībā no attiecīgajā reģionā attīstītajām nozarēm.

Studenti izprot un novērtē katastrofu medicīnas sistēmu kopējā veselības aprūpes sistēmā; organizē psihosociālo atbalstu katastrofā cietušajiem; organizē un vada novērtēšanas un pārskata sniegšanas sesijas. Sniedz neatliekamo palīdzību ārkārtas un katastrofu situāciju gadījumos. Izprot Latvijā izveidoto apziņošanas sistēmu un prot rīkoties, atskanot trauksmes sirēnām.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.