Struktūrvienība: Iekšķīgo slimību katedra
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Internā medicīna

1. Apmācīt studentus elektrokardiogrāfijas datu interpretācijai un analīzei. 2. Apgūt praksē instrumentālās izmeklēšanas un klīniskās situācijas atradnes saistību. Attīstīt analītisko domāšanu, balstoties uz EKG. 3. Apmācīt interpretēt EKG atradnes nianses dažādu klīnisko situāciju kontekstā. 4. Iepazīstināt ar biežāk sastopamajām patoloģijām un to pazīmēm EKG, kuru diagnostikā elektrokardiogrāfija ir viens no galvenajiem izmeklējumiem. 5. Veicināt studentu klīniskās domāšanas attīstību.

Normālā un patoloģiskā fizioloģija, EKG ievadkurss, EKG pamati 3. kursa līmenī, sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanas iekšķīgo slimību kursa ietvaros, klīniskās aritmoloģijas pamati, kā arī anestezioloģijas un reanimatoloģijas pamati.

Demonstrēt orientāciju jaunākajās medicīnas tehnoloģijās, izmeklēšanas metodēs, zinātnes virzienos. Secīgi sakārtot iegūto informāciju, atpazīt iespējamos riska faktorus. Ņemot vērā iegūtos datus, atpazīt iespējamo patoloģijas līmeni. Studiju beigās apgūst klīniskās elektrokardiogrāfijas pamatus, spēj orientēties miokarda išēmisko izmaiņu un sirds ritma traucējumu diagnostikā, sirds ritma traucējumu ārstēšanas mūsdienu metodēs.

Prast analizēt EKG, diferencēt patoloģijas pazīmes no normas. Orientēties iespējamo fizioloģisko normu diapazonā, atšķirt pieļaujamās novirzes no patoloģijas. Pārzināt atsevišķu sirds ritma traucējumu ārstēšanas pamatprincipus un miokarda išēmijas diagnostikas pamatprincipus.

Izvērtēt iegūtās pazīmes, sasaistīt tās ar patoloģiskiem procesiem slimnieka organismā. Interpretēt atradni, attiecināt to uz konkrētu klīnisko situāciju un sasaistīt to ar kopējo izmeklēšanas procesu. Interpretēt EKG izmaiņas, attiecināt tās uz konkrētu klīnisko situāciju un sasaistīt tās ar kopējo izmeklēšanas procesu. Spēt analizēt situācijas, argumentēt, loģiski noformulēt un izskaidrot savu viedokli.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, SSNMFz11MaģistrsIerobežota izvēle