Struktūrvienība: Farmakoloģijas katedra
Mērķauditorija:Māszinības
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Studentiem jāiegūst zināšanas par zāļu farmakoloģiskām grupām un preparātiem, jāmāk novērtēt zāļu efektivitāti un drošību, jāzina, kāda informācija jāsniedz par zālēm pacientam drošai zāļu lietošanai, kā arī jāprot rast pareizo risinājumu medikamentu negatīvās iedarbības gadījumā.

Fizioloģijā, farmakoloģijā, patoloģiskajā fizioloģijā.

Pēc sekmīgas studiju kursa prasību izpildes studējošie būs apguvuši zināšanas par farmakoloģisko līdzekļu grupām, aprūpē lietotiem medikamentiem, to darbības mehānismiem, blakusparādībām, lietošanas īpatnībām.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs izvērtēt un analizēt medikamentozās aprūpes efektivitāti, blaknes, izglītot pacientu par medikamentu pareizu lietošanu.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti būs spējīgi:
1. Novērtēt pacienta stāvokli medikamentu lietošanas laikā, analizēt to.
2. Paredzēt pacienta problēmas saistībā ar medikamentu lietošanu.
3. Plānot medikamentu ievadīšanu, pacienta novērošanu medikamentu ievadīšanas laikā un pēc tās.
4. Analizēt medikamentu pozitīvo un negatīvo iedarbību uz organismu.
5. Veikt pasākumus medikamentu negatīvās iedarbības gadījumā.
6. Informēt pacientu, tuviniekus, citus veselības aprūpes darbiniekus par iespējamo medikamentu iedarbību, problēmām un to mazināšanas iespējām.
7. Izglītot pacientu par medikamentu pareizu lietošanu, iespējamām problēmām, to klīniskām izpausmēm, rīcību, ja paredzēta ilgstoša medikamentu lietošana.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Māszinības, LFMZFb4BakalaursObligātsDiāna Klāva, Inga Petermane, Līga Henke, Inese Pētersone
Māszinības, MZF4BakalaursObligātsDiāna Klāva, Inga Petermane, Līga Henke, Inese Pētersone