Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Politikas zinātne

Sniegt zināšanas par atslēgas elementiem, stratēģijām un idejām, kuras pielieto Krievija, starptautisko organizāciju ietvaros Eirāzijā un ārpus tās; veicināt studentu analītiskās prasmes attiecībā uz vadošo valstu lomas analīzi, starptautisko organizāciju ietvaros.

Vispārīgas zināšanas par starptautisko attiecību teorijām un metodēm, kā arī pamatzināšanas par Krieviju, starptautiskajām organizācijām un to darbību un globālo pārvaldību.

Izmantojot studiju kursā iegūtās padziļinātās zināšanas par Krieviju centrētajām starptautiskajām organizācijām, jo īpaši EES, KDLO, NVS, studenti raksturos un salīdzinās konkrēto organizāciju lomu šīs valsts ārpolitisko un iekšpolitisko interešu īstenošanā.
Studenti aktuālos procesus minētajās starptautiskajās organizācijās pretstatīs teorētiskajām atziņām par reģionālās integrācijas konceptiem un teorijām, tostarp funkcionālismu, neofunkcionālismu, transakcionālismu un arī federālismu.

Strādājot grupās, studējošie izvēlēsies, lasīs un kritiski izvērtēs zinātnisko literatūru par Krievijas starptautiskās vides pieejas institucionālo arhitektūru, tās raksturojošiem faktoriem.
Izstrādājot individuālus un grupu darbus, studējošie mutvārdos un rakstiski identificēs, salīdzinās un novērtēs alternatīvus argumentus un viedokļus, formulēs, skaidros un argumentēs savu viedokli par ne vien Krievijas, bet arī citu valstu ārējo institucionālo arhitektūru attīstības perspektīvām un izaicinājumiem.

Studējošie izstrādās referātu, balstoties starpdisciplinārā zinātniskajā literatūrā, analizējot ar kursa problemātiku saistītus jautājumus.
Studējošie novērtēs kompleksu problēmu starpdisciplināro raksturu un kombinēs dažādu nozaru pētniecības rezultātus un metodes analizējot kompleksas problēmas.
Studenti izvērtēs un argumentēti izskaidros dažādu faktoru ietekmi Krievijas centrētās organizācijās un sadarbības formātos. Balstoties uz tiem, studenti sniegs rekomendācijas un jaunas idejas par tālākiem attīstības scenārijiem ne vien par Krievijas institucionālo arhitektūru, bet arī par citu valstu līdzīgi veidotām arhitektūram profesionālajā, akadēmiskajā un uzņēmējdarbības vidē.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Krievijas un Eirāzijas studijas, RESMeng2MaģistrsIerobežota izvēle