Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Politika

Sniegt zināšanas par Krievijas Federācijas politiskajiem un ekonomiskajiem aspektiem, ar to saistīto ekonomikas un sabiedrības modernizācijas resursu un uzdevumu izmantošanu.

Vispārīgas zināšanas par metodēm un teorijām starptautisko attiecību jomā, kā arī vispārīgas zināšanas par Krievijas politisko vēsturi.

Balstoties studiju kursā iegūtajās padziļinātajās zināšanās par Krievijas ekonomikas uzbūves veidošanās faktoriem, pašu uzbūvi un galvenajiem spēlētājiem, studenti raksturos konkrētu spēlētāju ietekmi uz Krievijas ekonomiskajiem procesiem iekšējā un ārējā dimensijā (politiskā elite, ekonomiskā elite, starptautiskās organizācijas, starptautiskās korporācijas un citi spēlētāji).
Studenti aktuālos notikumus Krievijas ekonomikā analizēs gan Krievijas iekšējo, gan starptautisko procesu kontekstā.

Strādājot grupās, studējošie izvēlēsies, lasīs un kritiski izvērtēs zinātnisko literatūru, pamatos savu literatūras izvēli, interpretāciju un analīzi grupas biedriem.
Izstrādājot individuālus un grupu darbus, studējošie mutvārdos un rakstiski identificēs, salīdzinās un novērtēs alternatīvus argumentus un viedokļus, formulēs, skaidros un argumentēs savu viedokli par kādu ar Krievijas ekonomiku saistītu problēmu.

Studējošie izstrādās referātu, balstoties starpdisciplinārā politekonomikas zinātniskajā literatūrā, analizējot Krievijas ekonomikas jautājumus vēsturiskā un reģionālā kontekstā.
Studējošie novērtēs komplekso problēmu starpdisciplināro raksturu un kombinēs dažādu nozaru pētniecības rezultātus un metodes analizējot kompleksas problēmas.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.