Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Politika

Sniegt zināšanas par Krievijas politiskās kultūras transformāciju dinamiku pēdējos 300 gados, veidot kopīgi ar studentiem diskusiju par politiskās kultūras elementiem, sniegt priekšstatu par politiskās kultūras vietu kultūras teoriju studijās, kā arī analizēt mūsdienu Krievijas sabiedrības procesus, balstoties priekšstatā, ka politiku veido dažādi kultūras elementi, piem., literatūra un reliģija. Kursa ietvaros studentiem būs iespēja apvienot politikas studiju zināšanas un metodes ar kultūras teoriju atzinumiem. Kurss ir sadalīts 3 blokos:
1. Vispārējie teorētiskie aspekti – kultūras teoriju mijiedarbība ar politisko kultūru (1-6);
2. Krievijas politiskās kultūras dinamika sākot ar 17.gs. (7-13);
3. Politiskās kultūras ierāmējums – kultūras nozaru ietekme uz politiskās kultūras dinamiku.

Vispārīgas zināšanas par Krievijas politisko kultūru un sabiedrību.

Studenti izskaidros Krievijas politiskās kultūras attīsības posmus. Studenti raksturos, kādi bijuši nozīmīgākie Krievijas politiskās kultūras transformācijas posmi un to attīstības dinamika pēdējo 300 gadu laikā. Studenti atšķirs kultūras teoriju jēdzienus no politiskās kultūras jēdzieniem un principiem, kā arī veiks to salīdzināšanu.

Studenti patstāvīgi analizēs tekstus par Krievijas politiskās kultūras attīstību pēdējo 300 gadu laikā, kritiski atlasot informācijas avotus, prezentējot savus secinājumus un argumentēti atbildot uz jautājumiem semināru laikā. Studenti argumentēti un padziļināti skaidros Krievijas politiskās kultūras transformācijas dinamiku un paredzēs Krievijas politiskās kultūras attīstības tendences perspektīvā.

Studējošie izstrādās rakstu darbus, balstoties starpdisciplinārā zinātniskajā literatūrā, kombinējot kultūras un politikas zinātnes teorētiskos konceptus un pielietojot tos empīrisku elementu izpētē. Teorētiskās atziņās veidotus pieņēmumus studējošie interpretēs Krievijas aktuālo transformācijas procesu kontekstā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.