Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Zinātnes nozare:Starptautiskā politika; Politika

Sniegt zināšanas par Krievijas vēsturisko attīstību, izkopt studentu analītiskās prasmes un pilnveidot iemaņas darbā ar vēstures avotiem.
Stiprināt ne vien zināšanas par Krievijas vēsturi, bet arī veicināt vēstures zinātnei raksturīgo pētniecības metožu apguvi un pielietošanu, it īpaši darbā ar arhīva materiāliem. Līdz ar pagātnes notikumu apguvi un izpratni, studenti arī stiprinās savas spējas paredzēt nākotnes notikumu attīstību un vismaz pagātnes notikumu lomu tagadnes un nākotnes procesu attīstībā.

Pamatzināšanas Krievijas, Eiropas un pasaules vēsturē.

Izmantojot studiju kursā iegūtās padziļinātās zināšanas par Krievijas vēsturi, studenti raksturos konkrētu tagadnes notikumu saikni ar vēsturi un izsekos cēloņsakarībām cauri laikiem.
Studenti aktuālos vēsturiskos notikumus interpretēs tagadnes izprašanai un nākotnes attīstības scenāriju modelēšanai, tostarp Krievijas ietekmē uz kaimiņu reģioniem, tostarp Baltijas valstīm, Austrumeiropu, Dienvidkaukāzu un Centrālāziju.

Strādājot grupā, studējošie izvēlēsies, lasīs un kritiski izvērtēs zinātnisko literatūru, pamatos savu literatūras izvēli, interpretāciju un analīzi grupas biedriem.
Studējošie formulēs viedokli par pretrunīgiem vēstures notikumiem, izskaidros un aizstāvēs savu viedokli multikulturālā grupā, attīstot argumentācijas prasmes.
Izstrādājot individuālus un grupu darbus, studējošie mutvārdos un rakstiski identificēs, salīdzinās un novērtēs alternatīvus argumentus un viedokļus, formulēs, skaidros un argumentēs savu viedokli par vēsturiskiem darbiem un vēstures notikumiem, kombinējot tajos izteikto pieņēmumu atbilstību tālākajiem vēsturiskajiem un arī tagadnes notikumiem.

Studējošie izstrādās referātu, balstoties starpdisciplinārā zinātniskajā literatūrā, analizējot Krievijas vēstures jautājumus.
Sadarbojoties multikulturālā grupā, studējošie debatēs un veidos dialogu par pretrunīgiem vēstures notikumiem, pieņemot viedokļu un interpretāciju dažādību.
Studējošie novērtēs kompleksu problēmu starpdisciplināro raksturu un kombinēs dažādu nozaru pētniecības rezultātus un metodes analizējot kompleksus vēsturiskus notikumus.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.