Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Mērķauditorija:Rehabilitācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Valodniecība

Veicināt pamatzināšanu apguvi fonētikā un fonoloģijā, aktivizēt speciālās terminoloģijas apguvi un izmantošanu turpmākā darbā.

Iegūtās zināšanas fonētikā, skolas mācību programmas ietvaros.

Pēc sekmīgi apgūtas studiju kursa programmas studējošais spēs: izskaidrot un izprast speciālo fonētikas un fonoloģijas terminoloģiju; izprast un klasificēt latviešu valodas skaņas; analizēt un izskaidrot ar skaņu klasifikāciju saistītās problēmas; izmantot latviešu un starptautisko fonētisko transkripciju, salīdzināt tās; izprast un analizēt fonētikas un fonoloģijas savstarpējās attieksmes; izprast skaņas akustisko kvalitāti, uz kuras pamata nošķir valodas skaņas citu no citas; aprakstīt skaņas fizikālos lielumus; analizēt un izskaidrot ar skaņu akustisko analīzi saistītās problēmas.

Veiksmīgas studiju kursa apguves rezultātā studenti spēs: lietot speciālo fonētikas un fonoloģijas terminoloģiju; izmantot fonētisko transkripciju profesionāliem nolūkiem; izmantot un salīdzināt fonoloģiskās analīzes metodes; izmantot skaņu akustisko analīzi profesionāliem nolūkiem audiologopēdijas specialitātē; izmantot datorprogrammu skaņu akustiskās analīzes veikšanai; formulēt savu viedokli.

Pēc sekmīgas kursa apguves studenti spēs klasificēt latviešu valodas skaņas atbilstoši fonētikas un fonoloģijas likumībām; lietot fonētiskās transkripcijas simbolus; analizēt visas latviešu valodas skaņas pēc to spektrālajām pazīmēm.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Audiologopēdija, RFA2BakalaursObligātsSolveiga Čeirane