Kursa vadītājs:Irina Možajeva
Mērķauditorija:Uzņēmējdarbības vadība
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Ekonomika; Mikroekonomika

Radīt studējošajos priekšstatu par to, kas ir ekonomika un ekonomists un sniegt zināšanas par augstākās matemātikas metodēm, kas saistītas ar dažādu ekonomiska rakstura problēmu risināšanu. Veidot priekšstatu par ekonomikas un biznesa vadības situāciju matemātiskas modelēšanas un analīzes iespējām. Iespēju rēķināt līdz uzņēmējdarbības ierobežotos resursus un pieņemt lēmumus tirgus ekonomikas apstākļos. Tuvāk apgūstot labklājības ekonomikas pamatus un to nozīmi ilgtspējīgai augsmei, arī labāk veidojas izpratne par valsts pārvaldes lomu ekonomikas procesos.

Vidējā izglītība un interese tādos priekšmetos, kā Ekonomikas pamati un matemātika.

Studiju kursa apguves rezultātā studējošie iegūst zināšanas augstākajā matemātikā.
Iegūst padziļinātu izpratni par cenu teoriju, par cenu aprēķiniem dažādos tirgos.

Praktiskie uzdevumi attīsta studentu spēju ikdienas praksē izmantot cenu teorijas elementus un sekmē kritisku domāšanu lēmumu pieņemšanas procesā. Kopsavilkumi veicina studentu rakstīšanas prasmes un nodrošina iespēju strādāt ar dažādiem informācijas avotiem.
Studējošie pratīs izveidot un risināt lineāras vienādojumu sistēmas, darboties ar matricām, pētīt funkcijas un risināt finanšu matemātikas uzdevumus.

Spēja definēt, plānot, aprēķināt un grafiski vizualizēt resursus no cenu teorijas viedokļa, t.sk. spēju konstruēt tirgu.
Studējošie spēs klasificēt kopas, veikt matricu ekonomisko interpretāciju, izskaidrot funkciju pētīšanas algoritmu, definēt finanšu matemātikas jēdzienus.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.