Kursa vadītājs:Svetlana Muhejeva
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Studiju kursa mērķis ir pilnveidot un sistematizēt krievu valodas lietošanas prasmes studiju un profesionāliem nolūkiem, kā arī veicināt medicīniskās terminoloģijas apguvi un lietošanu.

Pamatzināšanas krievu valodā vismaz A2 līmenī pēc Eiropas Padomes izstrādātā valodas prasmju līmeņu apraksta (Common European Framework of Reference for Language Learning, Teaching and Assessment).

Pēc sekmīgas studiju kursa apguves studenti spēs: atpazīt un iztulkot medicīnisko terminoloģiju krievu valodā; nosaukt ķermeņa daļas, orgānu sistēmas; aprakstīt pacienta stāvokli, slimības norisi; atpazīt populāri zinātniskai un zinātniskajai literatūrai raksturīgākās valodas struktūras (lietvārdu veidošana, locīšana, saskaņošana ar īpašības vārdu; darbības vārdu laiku lietošanas sistematizācija darāmajā kārtā; vēlējuma un pavēles izteiksmes formu veidošana, divdabju lietošana u.c.).

Pēc sekmīgas kursa apguves studenti pratīs: lietot atbilstošu medicīnisko terminoloģiju sarunās ar pacientiem/klientiem un kolēģiem; veidot jautājumus un uzturēt sarunu ar pacientu; izlasīt ar profesionālo jomu saistītu tekstu, atrast un atzīmēt tekstā atslēgvārdus, galvenu domu, nepieciešamo informāciju.

Studenti spēs ievākt pacienta slimības anamnēzi un izjautāt par sūdzībām un sāpēm, dot padomus, norādījumus ārstēšanā; aizpildīt slimnieka karti; uztvert, pierakstīt un nodot vajadzīgo informāciju par pacienta stāvokli.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, SSNMFz7MaģistrsIerobežota izvēleSvetlana Muhejeva