Kursa vadītājs:Ludmila Jermakoviča
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Valodniecība

Apgūt krievu valodas medicīnas terminoloģiju un sarunvalodas prasmes saziņai ar pacientiem.

Izvēles kursa "Medicīnas terminoloģija un komunikācija krievu valodā I" apjomā vai A1 līmenī atbilstoši "Eiropas kopīgajām pamatnostādnēm valodu apguvei".

Pēc sekmīgas kursa apguves studenti spēs:
- atpazīt un krieviski izskaidrot vai iztulkot latviski medicīnisko terminoloģiju,
- nosaukt ķermeņa daļas, orgānu sistēmas;
- aprakstīt pacienta stāvokli, slimības norisi.

Pēc sekmīgas kursa apguves studenti pratīs:
- lietot atbilstošu medicīnisko terminoloģiju sarunās ar pacientiem/ klientiem un kolēģiem;
- atlasīt terminus un veidot savu terminoloģijas vārdnīcu;
- ievākt pacienta slimības anamnēzi un izjautāt par sūdzībām un sāpēm, dot padomus, norādījumus ārstēšanas gaitā.

Pēc sekmīgas kursa apguves studenti spēs sniegt informāciju par sevi, spēs aizpildīt slimnieka karti; uztvert, pierakstīt un nodot vajadzīgo informāciju par pacienta stāvokli; veidot jautājumus un uzturēt sarunu ar pacientu; spēs izteikt savu viedokli par vienkāršām medicīniska satura tēmām.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, MF8MaģistrsIerobežota izvēle