Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Kursa vadītājs: Dace Rezevska
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Maģistra
Mērķauditorija:Dzīvās dabas zinātnes
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Bioloģija; Mikrobioloģija

Mērķis

Iegūt zināšanas par mikroorganismu, sēnīšu un vīrusu izplatību, klasifikācijas principiem, morfoloģiju, patogēnajām īpašībām, mijiedarbību ar cilvēka organismu.

Priekšzināšanas

Bioloģija, anatomija, histoloģija, fizioloģija.

Rezultāti

Zināšanas

Pēc studiju kursa apgūšanas studenti spēs raksturot biežāk sastopamos mikroorganismus, vīrusus, sēnītes un prionus, to izplatību vidē, to patogenitāti, lomu infekcijas slimību izcelsmē un mijiedarbību ar makro organismu. Studentiem būs spēja raksturot imūno sistēmu, tās galvenos darbības mehānismus un tās teorētisko lomu infekciozo aģentu iznīcināšanā un neitralizācijā.

Prasmes

Pratīs izmeklēt baktēriju saturošo klīnisko materiālu, izdalīt un identificēt un izdalīt mikroorganismu tīrkultūru, to diagnostificēt, pratīs definēt izdalītās tīrkultūras jutību pret antibiotiskajām vielām, lai spētu izvērtēt identificētā mikroorganisma jutību pret antibiotiskajām vielām. Iegūs prasmes infekciju slimību patoģenēzes novērtēšanā.

Kompetences

Apvienojot teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām, studentiem būs iespēja tās realizēt vienotā integratīvā izpratnē par baktēriju un vīrusu patogenitātes faktoru nozīmi slimības etioloģijā, varēs attiecināt tos uz patoģenēzes mehānismiem un mijiedarbību ar saimniekorganisma imūnās sistēmas mehānismiem.

Plānojums

Plānošanas periods:2020. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Zobārstniecība4MaģistrsObligātsAigars Reinis, Juta Kroiča, Terēze Pavloviča, Anastasija Dovbenko, Rudīte Koka, Dagnija Rostoka, Dace Rezevska
Zobārstniecība4MaģistrsObligātsAigars Reinis, Juta Kroiča, Egija Berga-Švītiņa, Julian Huhle, Dace Rezevska, Dagnija Rostoka
Plānošanas periods:2020. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Zobārstniecība4MaģistrsObligāts