Kursa vadītājs: Inguna Rence-Bambīte
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīna; Stomatoloģija

Iepazīstināt studentus ar mikroprotezēšanas pamatiem, izveidot sapratni par saikni starp terapeitisko stomatoloģiju un zobu protezēšanu, paaugstināt studentu zināšanu līmeni materiālu mācībā, veikt praktiskos vingrinājumus uz fantomiem un iepazīstināt ar digitālās zobārstniecības (CAD/CAM) un dentālās fotogrāfijas priekšrocībām klīniskajā praksē.

Dentālā anatomija un okluzoloģija, biomateriālu mācība, pirmsklīniskā mācība terapijā un protezēšanā, rentgenoloģija, karioloģija, periodontoloģija, endodontija, datorzinības.

Studiju kursa apguves rezultātā studējošie būs apguvuši mikroprotezēšanas jeb zobu netiešās restaurācijas pamatus: zobu novērtēšana, slīpēšana, digitāla un analoga nospiedumu ņemšana, cementēšana, materiālu un instrumentu izvēle, CAD/CAM izmantošana mikroprotezēšanā, fotodokumentācija.

Atjaunot zobus ar netiešām restaurācijām: inlejām, onlejām, venīriem, daļējiem kroņiem no dažādiem materiāliem, pielietojot kā analogo tā digitālo darba pieeju, pielietot fotodokumentāciju.

Spēja diferencēt un pielietot iegūtās teorētiskās un praktiskās iemaņas mikroprotezēšanā, paplašinot tās terapijas iespējas pacientiem, pareiza materiālu un tehniku izvēle.

Plānošanas periods:2020. gada rudens semestris
Zobārstniecība9MaģistrsIerobežota izvēleAleksandra Bitnere