Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Mērķauditorija:Bioloģija; Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Bioloģija; Molekulārā bioloģija

Dot studējošajiem zināšanas par molekulārajiem procesiem šūnā, kā arī izpratni par cilvēka genoma funkciju traucējumu lomu patoloģiju etioloģijā, attīstīt studējošo prasmes molekulārās bioloģijas metožu apgūšanā, palīdzēt izprast iegūto teorētisko zināšanu izmantošanu medicīnā.

Pamatzināšanas bioloģijā un ķīmijā (saskaņā ar Valsts vispārējās vidējās izglītības standartu).

Pēc studiju kursa apgūšanas studenti spēs izskaidrot molekulārās bioloģijas centrālo dogmu, tās lomu eikariotu un prokariotu šūnu funkciju nodrošināšanā. Zinās informācijas realizēšanas sistēmas darbības principus, tās regulāciju un funkcionālo nozīmi eikariotos un prokariotos. Spēs aprakstīt galvenos molekulāros mehānismus normālas šūnas funkciju nodrošināšanai, kā arī pamatot šūnu funkciju traucējumu sekas.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti spēs izmantot gaismas mikroskopu, pratīs plānot eksperimentu un veikt šūnu funkciju novērošanu. Studenti iegūs prasmes veikt molekulārās bioloģijas metodes – nukleīnskābju izdalīšanu un polimerāzes ķēdes reakciju – un interpretēt iegūtos rezultātus. Balstoties uz zinātniskās literatūras analīzi, studenti spēs apkopot būtiskāko informāciju un varēs korekti pielietot molekulārās bioloģijas jēdzienus.

Studējošie, teorētiskās zināšanas apvienojot ar prasmēm, spēs tās integrēt citu preklīnisko un klīnisko kursu apgūšanā. Studējošie varēs attiecināt šūnu funkciju traucējumus uz organisma patoloģiju kopumā. Izpratīs genoma struktūrālo un funkciju traucējumu lomu slimību etioloģijā.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, SSNMFz1MaģistrsObligātsZanda Daneberga, Vilnis Šķipars, Mihails Šatcs, Jānis Kungs, Agrita Puzuka, Agnese Zariņa, Inese Čakstiņa-Dzērve, Rudīte Koka