Kredītpunkti / ECTS:1 / 1.5
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Medicīnas tehnoloģijas; Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Anestezioloģija un reanimatoloģija

Nodrošināt efektīvās rīcības apgūšanu dažādās pacienta (cietušā) veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās gan klīniskajā praksē, izmantojot medicīniskās iestādēs pieejamo aprīkojumu, gan arī ārpus klīnikas, notikuma vietā līdz ierodas ārsts vai NMP dienesta brigāde.

Cilvēka anatomija, fizioloģija, iekšķīgo slimību propedeitika, klīniskā farmakoloģija, klīniskā aprūpe, iekšķīgajās slimības un vispārīgā ķirurģija, „Neatliekamā medicīniskā palīdzība I”.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs raksturot apgūto neatliekamās medicīniskās palīdzības metožu un algoritmu teorētisko pamatojumu.

Students pratīs veikt kardiopulmonālās reanimācijas pamatalgoritmu un elementus no padziļinātā kardiopulmonālās reanimācijas algoritma (defibrilācijas metode, automātiskā ārējā defibrilācija, elpceļu caurlaidības nodrošināšanas manuālas un vienkāršās, instrumentālas metodes, mākslīga plaušu ventilācija ar narkozes aparāta masku un manuālo ventilatoru), sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību akūtajā kardioloģijā, pulmonoloģijā, neiroloģijā, pediatrijā, endokrinoloģijā, kā arī grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā. Rīkoties alerģijas un anafilaktiskā šoka gadījumā. Orientēties NMP etapā pielietojamajās procedūrās.

Students pratīs sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību, racionāli un efektīvi izmantojot apgūtās metodes un manipulācijas, kā arī pieejamos cilvēku un aprīkojuma resursus.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Audiologopēdija, RFA4BakalaursObligātsBaiba Arkliņa, Edgars Prozorovskis