Kursa vadītājs:Inga Gūtmane
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Klīniskā farmācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīnas bāzes zinātne, tai skaitā farmācija; Klīniskā farmācija

Radīt priekšstatu par ķīmijterapijas un citu onkoloģijas zāļu ceļu no nozīmēšanas līdz ievadei onkoloģijas pacientam un klīniskā farmaceita lomu šajā procesā:
1. Padziļināti apgūt klīniskā farmaceita darbam nepieciešamas tēmas par drošu un racionālu zāļu lietošanu onkoloģijā, dozēšanu, tai skaitā pacientiem ar orgānu funkcionāliem traucējumiem, zāļu blakusparādībām un mijiedarbībām, uzraudzību.
2. Uzlabot studentu spējas farmakoterapijas problēmu onkoloģijā identificēšanā un risināšanā.

Zināšanas klīniskajā farmakoloģijā, bioķīmijā, zāļu formu tehnoloģijā.

Onkoloģijā izmantojamo zāļu farmakoloģija, biežāko onkoloģijā izmantojamo zāļu kombināciju mijiedarbība, īpatnības nozīmēšanā un lietošanā, droša citostatisko zāļu aprite slimnīcā un ambulatori, onkoloģijas specifika pediatrijā.

Students pratīs risināt praktiskos uzdevumus, klīniski analizēt terapiju un klīnisko gadījumu, gūs pieredzi standarta terapiju analīzē pieaugušo un bērnu onkoloģijā, drošas zāļu aprites prasmes.

Pieaugušo un bērnu onkoloģijā lietojamo zāļu pārzināšana, mijiedarbība un dozēšana, terapijas analīze.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.