Kursa vadītājs:Sandra Bērziņa
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Stomatoloģija

Apgūt kavitāšu veidošanas pamatprincipus un etapus, iegūstot teorētiskās zināšanas un izkopjot praktiskās iemaņas. Plombēšanas tehnikas un manipulāciju secības apguve, izmantojot dažādus plombējamos materiālus. Iegūtās zināšanas, iemaņas un prasmes prast pielietot klīniskajā apmācībā.

Terminoloģija latīņu valodā, dentālā anatomija, histoloģija, medicīniskā bioķīmija, biomateriāli zobārstniecībā.

Veiksmīgas studiju kursa apguves rezultātā studenti:
Definēs kariesa un kavitāšu klasifikācijas;
Nosauks un aprakstīs kavitāšu veidošanas pamatprincipus un etapus;
Nosauks plombējamos materiālus, to iedalījumu, īpašības un lietošanas indikācijas;
Atpazīs un nosauks izmantojamos instrumentus un urbuļus.

Veiksmīgas studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs:
Izveidot kavitātes simulatora augšžokļa un apakšžokļa zobos;
Atlasīt un pareizi izmantot nepieciešamo plombējamo materiālu;
Saplombēt izveidotās kavitātes ar adekvātu plombējamo materiālu, pielietojot materiālam atbilstošu manipulāciju secību.

Veiksmīgas studiju kursa apguves rezultātā, studenti spēs praktiski izmantot apgūtās zināšanas un prasmes kariesa ārstēšanai pacientiem klīnikā.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Zobārstniecība, ZF4MaģistrsObligātsSandra Bērziņa, Nataļja Kožuhova, Marija Gūtmane
Zobārstniecība, SSNSF4MaģistrsObligātsSandra Bērziņa, Agnese Rivare-Pālena, Nataļja Kožuhova, Marija Gūtmane