Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Politikas zinātne

Studiju kursa mērķis ir izpētīt reliģijas un politikas nozīmi un mijiedarbību globālā skatījumā, koncentrējoties uz jautājumiem, kas radušies no satricinājumiem Tuvajos Austrumos.

Nav nepieciešamas.

Studenti spēs raksturot islāma izcelsmi un izplatību, dažādu sektu pamatprincipus un uzskatus. Studenti varēs salīdzināt šariata principus starptautiskajās attiecībās. Studenti demonstrēs spēju izskaidrot politisko vēsturi un galvenos konfliktu avotus Tuvajos Austrumos. Studenti varēs novērtēt reģiona problēmas un prognozēt nākotnes scenārijus.

Studenti spēs raksturot dažādu islāma atzaru atšķirības. Studenti pratīs raksturot islāma vēsturi, šariata pamatprincipus. Studenti demonstrēs spēju izskaidrot politikas un reliģijas vēsturisko mijiedarbību Tuvajos Austrumos.

Studenti spēs atšķirt politiskos un reliģiskos konfliktus. Studenti spēs raksturot dažādu valstu ārpolitiku Tuvajos Austrumos. Studenti demonstrēs spēju analizēt svarīgākos reģionālos konfliktus un nestabilitātes avotus.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Sociālā antropoloģija, SAM3MaģistrsIerobežota izvēleSintija Broka
Starptautiskā pārvaldība un diplomātija, IGDMeng2MaģistrsObligātsToms Rātfelders, Sintija Broka
Starptautiskās attiecības un diplomātija, SEDM2MaģistrsObligātsToms Rātfelders, Sintija Broka