Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Struktūrvienība: Zobu protezēšanas katedra
Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Kursa vadītājs: Gints Krāģis
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Bakalaura
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīna

Mērķis

Apgūt zināšanas un izpratni par zobu protēžu veidiem, biomehāniku un biomateriāliem, kā arī iegūt praktiskās iemaņas klīniskajam darbam, strādājot uz stimulatoriem.

Priekšzināšanas

Cilvēka anatomija, dentālā anatomija, histoloģija, medicīniskā fizika ar biomateriāliem, vispārējā medicīniskā ķīmija, angļu valoda.

Rezultāti

Zināšanas

Veiksmīga studiju kursa apguves rezultātā studenti spēs aprakstīt ārstēšanas etapus, pielietojamās ārstēšanas tehnoloģijas un izmatojamos materiālus, instrumentus zobu protezēšanā, izgatavojot izņemamas un neizņemamas zobu protēzes.

Prasmes

Veiksmīgas studiju kursa apguves rezultātā studējošie spēs veikt sekojošas manipulācijas: zobu slīpēšanu atbilstoši biomehānikas principiem, pagaidu kroņu izgatavošanu, nospiedumu ņemšanu visiem darba veidiem, sakņu inleju modelēšanu, sakodiena augstuma reģistrāciju, gan kroņu, gan lieto protēžu karkasu laikošanu, zobu uzstādījuma laikošanu, gatavu protēžu korekcijas un kroņu un neizņemamu protēžu cementēšanu, kā arī vienkārša ārstēšanas plāna noformēšanu un protēžu dizaina zīmēšanu.

Kompetences

Veiksmīgas studiju kursa apguves rezultātā studējošie spēs pamatot klīnikā veicamo manipulāciju nepieciešamību, to veikšanai izmantojamo instrumentu un materiālu izvēli, kā arī spēs kritiski novērtēt savas neveiksmes un ārstēšanu saistītos riskus.

Plānojums

Plānošanas periods:2020. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Zobārstniecība4MaģistrsObligātsGints Krāģis, Kārlis Ozoliņš, Kārlis Krāģis, Sanita Grīnberga, Māra Gaile, Evija Ņikitina
Zobārstniecība4MaģistrsObligātsLinards Grieznis, Gints Krāģis
Zobārstniecība3MaģistrsObligātsKārlis Ozoliņš, Evija Ņikitina, Gints Krāģis, Sanita Grīnberga
Plānošanas periods:2020. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Zobārstniecība4MaģistrsObligātsKārlis Ozoliņš, Evija Ņikitina, Anita Plotniece-Baranovska, Sanita Grīnberga, Gints Krāģis, Guntis Žīgurs, Viktors Avkštols
Zobārstniecība5MaģistrsObligātsMāra Gaile, Kārlis Ozoliņš, Kārlis Krāģis, Anita Plotniece-Baranovska, Evija Ņikitina, Alberts Mhitarjans, Sanita Grīnberga, Gints Krāģis
Zobārstniecība5MaģistrsObligātsLinards Grieznis, Māra Gaile, Kārlis Ozoliņš, Gints Krāģis, Viktors Avkštols