Kursa vadītājs:Ilze Dreifelde
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Sociālā labklājība un sociālais darbs
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Socioloģija; Sociālā politika un sociālā darba organizācija

Sniegt iespēju studējošajiem padziļināt zināšanas un kompetenci par izdegšanas zinātnisko koncepciju, kā arī pilnveidot izpratni un prasmes par profesionālās izdegšanas pārvarēšanas un profilakses iespējām.

Nav nepieciešamas

Studējošie zina izdegšanas pamatprincipus un jēdzienus/ terminoloģiju, izprot jēdzienu stress, trauksme, izdegšana, pēctraumas stress, hronisks nogurums, empātisks nogurums, u.c. kopīgās un atšķirīgās iezīmes. Zina izdegšanas un darba stresa pārvarēšanas un profilakses metodes, pašpalīdzības konceptu – rūpes par sevi ikdienas dzīvē un darba vidē, izprot izdegšanas specifiku sociālajā darbā un palīdzības profesiju vidē. Izprot supervīzijas nozīmi izdegšanas pārvarēšanā sociālajā darbā.

Studējošie prot savlaicīgi atpazīt profesionālās izdegšanas pazīmes. Prot organizēt savlaicīgu palīdzību vai veikt piemērotas un efektīvas pašpalīdzības aktivitātes, lai mazinātu izdegšanas attīstību.

Studējošie spēj izmantot iegūtās zināšanas un prasmes, lai savā profesionālajā darbībā savlaicīgi pamanītu izdegšanas riskus un spētu kompetenti izvērtēt piemērotākos izdegšanas preventīvos pasākumus un mērķtiecīgi tos realizēt. Studējošie ir kompetenti izdegšanas risku izvērtēt ne tikai saistībā ar profesionālo situāciju darbā, bet arī to, kas ir saistītas arī ar personisko motivāciju. Līdz ar to studējošie spēj organizēt un izmantot ne tikai pašpalīdzību darba vidē, bet savā ikdienas dzīvē.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Brīvās izvēles studiju kursi, C-kursi 2Free choice