Struktūrvienība: Rehabilitācijas katedra
Kursa vadītājs: Andra Vabale
Līmenis:Bakalaura
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi

Iepazīstināt studentus ar runas ritma un tempa traucējumu izpētes vēsturiskiem aspektiem, stostīšanās, logoneirozes diagnostiku un terapijas tehnikām.

pedagoģija, psiholoģija, ievads logopēdijā, anatomija, fizioloģija.

Studiju kursa apguves rezultātā students zinās stostīšanās, logoneirozes, runas tempa un ritma traucējumu etioloģiju un patoģenēzi. Spēs demonstrēt zināšanas šo traucējumu diagnosticēšanā klīnisko gadījumu analīzē, veidos, aprakstīs un spēs lietot noteiktas metodikas/ tehnoloģijas stostīšanās terapijā (logoritmiku, Netiešo/Tiešo ārstēšanu bērniem , DAF un FAF, u.c).

Studiju kursa apguves rezultātā students pratīs diagnosticēt runas tempa un ritma traucējumus, stostīšanos un logoneirozi bērniem un pieaugušajiem; mācēs plānot terapijas virzienus , izvēlēties un pielietot noteiktas metodikas/tehnoloģijas, atbilstoši klīnisko gadījumu specifikai, kā arī apmācīt pacienta piederīgos to lietošanā.

veiksmīgas studiju kursa apguves rezultātā studenti spēs praktiski izmantot iegūtās zināšanas un prasmes bērnu/pieaugušo runas tempa/ritma, stostīšanās/logoneirozes novērtēšanā un terapijā.

Plānošanas periods:2020. gada pavasara semestris
Audiologopēdija4BakalaursObligātsAndra Vabale