Kredītpunkti / ECTS:1 / 1.5
Kursa vadītājs:Egita Senakola
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Sabiedrības veselība

Praktiskas izpratnes veidošana par sabiedrības aprūpes iespējām zobārstniecībā, veidojot pozitīvu profesionālu attieksmi pret veselības un mutes veselības veicināšanu un izglītošanu, izpratne plānot un izstrādāt profilaktiskās zobārstniecības aprūpes modeli pilsētā, rajonā dažādām vecuma grupām.

Stomatoloģisko saslimšanu profilakse.

Beidzot kursu studentam būs zināšanas par primārās veselības aprūpes principiem, sabiedrību un mutes veselību (kopējo riska faktoru pieeju), mutes veselības aprūpes organizācijas principiem un modeļiem Eiropā un Latvijā, mutes veselības veicināšanas, izglītošanas principiem un pieejamību mutes veselības uzlabošanā, zobārstniecības aprūpes principiem visa vecuma cilvēkiem, zobārstniecības aprūpes plānošanu pilsētā un rajonā.

Students pēc kursa beigšanas spēs novērtēt veselības veicināšanas un izglītošanas pamatprincipus, būs spējīgs ieteikt profilakses programmas un stratēģijas pretstatā ārstēšanas režīmam zobārstniecībā, attīstīs kritiskas iemaņas sava paša veiktā darba izvērtējumam zobārstniecībā, izvērtēs atsevišķa indivīda vajadzības pēc zobārstniecības palīdzības un profilakses, saskaņos to ar visas sabiedrības vajadzībām.

Spēja izglītot zobārstniecības pacientus un sniegt primāro veselības aprūpi visu vecumu pacientiem, ievērojot pašreizējo koncepciju par mutes slimību profilaksi. Spēja sadarbībā ar zobārstniecības komandu piedalīties izglītojošo un profilaktisko programmu plānošanā, organizēšanā, ieviešanā iedzīvotājiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.