Kursa vadītājs: Zane Krieķe
Mērķauditorija:Māszinības
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Psiholoģija

Attīstīt studentos izpratni par savstarpējo attiecību psiholoģiskajām likumsakarībām, veiksmīgas profesionālas komunikācijas nozīmi veselības aprūpes procesa realizācijas laikā, veicināt saskarsmes prasmju attīstību un pilnveidošanu.

Vidusskolas līmeņa zināšanas sociālajās zinātnēs.

Studējošie iegūst zināšanas par saskarsmes struktūru, veidiem, ietekmējošiem faktoriem; iegūst zināšanas klīniskā intervēšanā un konsultēšanas tehnikās; apraksta māsas komunikācijas lomu aprūpes procesā klīniskā vidē; nosauc profesionālas komunikācijas aspektus saskarsmes modelī ar pacientu klīniskajā vidē; definē konfliktu cēloņus, apraksta konflikta signālus un risināšanas veidus.

Atpazīst un raksturo dažādas emocijas; simulācijās profesionāli vada sarunu, ievācot anamnēzi un vadot motivējošo interviju; simulētās mācību situācijās pielieto konflikta risināšanas prasmes; identificē situācijas, kas rada izdegšanas risku; izvērtē savus resursus, izdegšanas riskus un pilnveidojamās prasmes profesionālajā komunikācijā; simulētās mācību situācijās pielieto konflikta risināšanas prasmes.

Izprot pacientu vajadzības dažādās saskarsmes situācijās klīniskajā aprūpē;
Izprot veiksmīgas klīniskās intervēšanas priekšnosacījumus un konsultēšanas tehniku izmantošanu;
Diferencē riska faktorus iespējamo konfliktu attīstībā un izvēlas uzvedību veiksmīgākai konflikta risināšanai.

Plānošanas periods:2021. gada pavasara semestris
Māszinības2BakalaursObligāts