Kredītpunkti / ECTS:1 / 1.5
Mērķauditorija:Rehabilitācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Students iegūs pamatzināšanas par biežāk sastopamajām deformējošām saslimšanām mutes, sejas un žokļu rajonā, to ietekmi uz runas funkciju, par to ārstēšanai lietojamām metodēm, izpratni par audiologopēda lomu pacienta aprūpes procesā.

Uzsākot studiju kursu (vai studiju kursa semestri) jābūt sekmīgi nokārtotiem visiem iepriekšējos studiju semestros atbilstošajā studiju plānā (D1 forma) paredzētajiem pārbaudījumiem.
Galvas un mutes dobuma anatomija un fizioloģija, pamatzināšanas par runas funkciju.

Students iegūs pamatzināšanas par biežāk sastopamajām deformējošām saslimšanām mutes, sejas un žokļu rajonā (sakodiena anomālijas un skeletālās deformācijas sejas un žokļu rajonā, mīksto audu anomālijas mutes dobumā, iedzimtas lūpu un aukslēju šķeltnes), to ietekmi uz runas funkciju, par to ārstēšanai lietojamām metodēm. Iegūs pamatzināšanas par kariesu un tā profilaksi, par infekciozām saslimšanām mutes dobumā.

Studenti pratīs atšķirt mutes dobuma anatomisko struktūru normālu funkciju no patoloģiskās, atpazīt iespējamo anomālijas esamību mutes, sejas un žokļu rajonā, klīniski novērtēt velofaringeālo funkciju bērniem ar dažādām šķeltņu formām.

Studentiem būs izpratne par audiologopēda lomu pacientu ar sejas un žokļu deformācijām aprūpes procesā. Studenti izpratīs šo deformāciju ietekmi uz indivīda runu un valodas attīstību, audiologopēdijas speciālista iespējas kompleksajā ārstēšanā, ievērojot ētiskas prakses principus.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Audiologopēdija, RFA4BakalaursObligātsKalvis Pastars, Aldis Rozenblats, Ilze Akota