Kredītpunkti / ECTS:1 / 1.5
Mērķauditorija:Rehabilitācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīna

Studentam jāiegūst pamatzināšanas par biežāk sastopamajām deformējošām saslimšanām mutes, sejas un žokļu rajonā, par to ārstēšanai lietojamām metodēm.

anatomijā un fizioloģijā.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti prot izklāstīt iegūtās pamatzināšanas par sakodiena anomālijām un skeletālām deformācijām sejas un žokļu rajonā, mīksto audu anomālijām mutes dobumā, iedzimtām lūpu un aukslēju šķeltnēm, to ārstēšanas metodēm.

studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs atšķirt mutes dobuma anatomisko struktūru normālu funkciju no patoloģiskās, atpazīt iespējamo anomālijas esamību mutes, sejas un žokļu rajonā, klīniski novērtēt velofaringeālo funkciju bērniem ar dažādām šķeltņu formām, identificēt nepieciešamību nosūtīt pacientu ārstēšanai pie speciālista.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti izpratīs sejas un žokļu rajona deformāciju ietekmi uz indivīda runu un valodas attīstību, audiologopēdijas speciālista iespējas kompleksajā ārstēšanā un nepieciešamību nosūtīt ārstēšanai pie citiem speciālistiem.

Plānošanas periods:2020. gada pavasara semestris
Audiologopēdija4BakalaursObligātsIlze Akota, Aldis Rozenblats, Kalvis Pastars