Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Struktūrvienība: Mutes medicīnas katedra
Kredītpunkti / ECTS:1 / 1.5
Kursa vadītājs:Ingrīda Čēma
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Bakalaura
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīna; Stomatoloģija

Mērķis

Veidot izpratni par mutes dobuma gļotādas pārmaiņu saistību ar vispārējo organisma veselības stāvokli. Dot zināšanas par pārmaiņām mutes dobuma audu uzbūvē un funkcijās vispārējā organisma konkrētu slimību gadījumos un zobārsta rīcības taktiku atsevišķu sistēmu slimību gadījumos.

Priekšzināšanas

Priekšzināšanas normālā mutes histoloģijā, anatomijā, patoloģiskajā morfoloģijā, diagnostikas pamatos, farmakoloģijā, propedeitikā, vispārējās iekšķīgās slimībās un dermatoloģijā.

Rezultāti

Zināšanas

Galveno kardiovaskulāro un respiratoro slimību izpausmes mutes gļotādā un sejas ādas rajonā. Zobārsta taktika šādu slimnieku gadījumā. Kardiovaskulāro problēmu risināšanai rekomendēto medikamentu blaknes, ar iespējamām izpausmēm gļotādā. Endokrīnās un nieru slimību izpausmes mutes gļotādā. Galvenās hematoloģiskās sistēmas patoloģiju izpausmes mutes gļotādā un zobārsta taktika.

Prasmes

Izvērtēt situāciju un pieņemt pareizu taktiku kardiovaskulāra pacienta gadījumā, konsultējot pacientus ar dentālām problēmām. Novērtēt pacientu ar gl. Thyreoidea un gl. Suprarenalis disfunkcijas pazīmēm, atpazīt nediagnosticēta diabetes mellitus pazīmes un simptomus, izvēlēties attiecīgus medikamentus dentālu problēmu situācijās. Diagnosticēt hematoloģiskas patoloģijas simptomus mutes gļotādā, novērtēt to smagumu un pieņemt pareizu taktiku kā slimības, tā dentālas problēmas gadījumā.

Kompetences

Atpazīt galvenās orgānu sistēmu izpausmes mutes dobumā un izvēlēties pareizu ārstēšanas taktiku dentālo problēmu gadījumā.
Orientēties un diskutēt par galvenajām orgānu sistēmu izpausmēm mutes dobumā visu vecumu un vajadzību zobārstniecības pacientiem, nepieciešamības gadījumā pacienta pareizā nosūtīšanā pie attiecīgā speciālista tālāku diagnostisku pasākumu veikšanai un ārstēšanai.

Plānojums

Plānošanas periods:2021. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Zobārstniecība, SSNSFz9MaģistrsIerobežota izvēleIngrīda Čēma, Aldis Rozenblats
Plānošanas periods:2021. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Zobārstniecība, ZF9MaģistrsIerobežota izvēle
Zobārstniecība, SSNSF9MaģistrsIerobežota izvēle