Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Mērķauditorija:Sabiedrības veselība; Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Uzturzinātne

Sniegt zināšanas skābekļa un slāpekļa atvasinājumu (aktīvo skābekļa un slāpekļa neradikālas dabas un radikāļu) bioķīmijā.

Bioķīmijā, fizioloģijā.

Pēc sekmīgas studiju kursa apguves studējošais spēs:
1) Pastāstīt par aktīvo skābekļa un slāpekļa formu un radikāļu veidošanos un darbību.
2) Definēt zināšanas par antioksidantiem, nepieciešamajiem mikroelementiem, viņu lomu normā, izmaiņām riska grupās, kā arī plašāk izplatīto slimību un patoloģisko stāvokļu gadījumos.
3) Saprast laboratorijas praksē lietojamo analītisko aparatūru un interpretēt modernas, standartizētas analītiskās metodes, informēt par pastāvošajā likumdošanā reglamentēto analīžu kvalitātes kontroli.

Studiju kursa apguves rezultātā students pielietos iegūtās teorētiskās zināšanas praksē un mācēs izskaidrot:
• oksidantu veidošanās iespējas organismā;
• antioksidantu un mikroelementu izmaiņas riska grupās, izplatītāko slimību un patoloģiju gadījumos.
Spēs novērtēt laboratorijas praksē pielietojamo aparatūru un izskaidrot iegūtos tezultātus.
Spēs novērtēt likumdošanā reglamentēto analīžu kvalitātes kontroli.

Sekmīgi apgūstot šo kursu, studenti iegūst izpratni par brīvo radikāļu bioķīmiju, pro-oksidatīvajiem un antioksidatīvajiem procesiem organismā, kā arī šo procesu sasaistēm ar dažādiem patoloģiskajiem stāvokļiem un slimībām, būs sagatavoti patstāvīgajam pētnieciskajam darbam radikāļu bioķīmijā.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Uzturs, RFU4BakalaursObligātsAndrejs Šķesters