Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Uģis Ciematnieks
Studiju tips:Nepilna laika
Līmenis:Pirmā līmeņa
Mērķauditorija:Sporta treneris
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Sporta zinātne

Mērķis

Apgūt fitnesa treneriem nepieciešamās zināšanas, prasmes un iemaņas par spēka trenažieriem, dažādiem spēka vingrinājumiem, to pielietošanu klientu spēka un muskuļu masas palielināšanā, veselības nostiprināšanā.

Priekšzināšanas

Anatomija, sporta fizioloģija, bioķīmija, veselības sporta pamati, kinezioloģija.

Rezultāti

Zināšanas

Zināšanas un izpratne par dažādiem spēka trenažieriem, vingrinājumiem ar brīvajiem svariem un hantelēm, vingrinājumiem, izmantojot savu ķermeņa masu un dažādu vingrinājumu pielietošanas iespējas spēka un muskuļu masas palielināšanai, balsta un kustību sistēmas nostiprināšanai, veselības uzlabošanai, traumu un dažādu slimību profilaksei.

Prasmes

Pratīs izmantot jebkurus spēka trenažierus, noregulēt trenažierus atbilstoši klienta augumam, parādīt pareizu vingrojumu izpildes tehniku ar trenažieriem, brīvajiem svariem un hantelēm veselības nostiprināšanai un klientam vēlamo mērķu sasniegšanai.

Kompetences

Spēs sastādīt treniņu programmas spēka un muskuļu masas palielināšanai, ķermeņa kompozīcijas uzlabošanai un vadīt nodarbības, izmantojot dažādust trenažierus un vingrojumus ar sava ķermeņa masu, brīvajiem svariem un hantelēm.

Plānojums

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Veselības sporta speciālists, VSS4Pirmais līmenisIerobežota izvēle