Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Kursa vadītājs:Uģis Ciematnieks
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Sporta treneris; Veselības vadība
Zinātnes nozare:Sporta zinātne; Sporta teorija un vēsture

Sniegt zināšanas par sporta pedagoģijas specifiskajām īpatnībām, iepazīstināt ar sporta un treniņu teorijas pamatjēdzieniem, līdzekļiem, metodēm un treniņu procesa filozofiskajiem pamatnosacījumiem. Radīt izpratni par kustību mācīšanas likumsakarībām, par treniņu sistēmām, par treniņu metodēm un principiālajām atšķirībām veselības sporta jomā, radīt prasmes attīstīt un pilnveidot biomotoro spēju kompleksu un metabolisko procesu efektivitāti, radīt prasmes treniņu procesa plānošanā, organizēšanā, vadīšanā, izvērtēšanā atbilstoši vecumam, dzimumam un fiziskās kondīcijas individuālajām īpatnībām.

Anatomija, fizioloģija, bioķīmija.

Studiju rezultātā studenti iegūst pamata zināšanas sporta un treniņu teorijas jomā ar padziļinātu izpratni veselības sporta jomā attiecībā uz indivīda vecuma, dzimuma un fiziskās un veselības stāvokļa individuālajām īpatnībām.

Studiju rezultātā jāprot plānot, organizēt un vadīt veselību veicinošo treniņu procesu, galveno uzmanību veltot fizisko slodžu regularitātei un dozēšanas principiem. Jāprot testēt fiziskās sagatavotības līmeni, izvērtēt treniņu procesa efektivitāti un realizēt adekvātas izmaiņas treniņu procesā.

Studiju rezultātā studenti spēs plānot, organizēt un vadīt veselību veicinošo treniņu procesu, galveno uzmanību veltot fizisko slodžu regularitātei un dozēšanas principiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.