Kursa vadītājs:Katrīna Sudmale
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Farmācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīnas bāzes zinātne, tai skaitā farmācija; Klīniskā farmācija

1. Sniegt ieskatu par tiesu ekspertu darba tiesisko reglamentāciju un organizatoriskiem aspektiem.
2. Sniegt priekšstatu par tiesu ekspertīžu iestādēm Latvijā.
3. Veicināt zināšanu apguvi par tiesu kriminālistisko ekspertīžu veidiem, to mūsdienu iespējām un nozīmi kriminālprocesā un civilprocesā.
4. Veicināt izpratnes veidošanu par ķīmisko un fizikāli-ķīmisko analīžu metožu iespējām dažādās kriminālistiskajās ekspertīzēs.

Neorganiskajā ķīmijā, organiskajā ķīmijā, analītiskajā ķīmijā, farmācijas ķīmijā, toksikoloģiskajā ķīmijā un farmakoloģijā.

Pēc sekmīgas studiju kursa prasību izpildes studējošie būs apguvuši zināšanas, kas ļaus:
• orientēties lielajā tiesu kriminālistisko ekspertīžu klāstā, raksturot katra ekspertīzes veida izmantošanas iespējas un ierobežojumus;
• izvērtēt tiesu kriminālistiskajās ekspertīzēs izmantojamos izpētes objektus, pielietojamās izpētes metodes un to attīstības perspektīvas;
• pareizi izņemt, iepakot un nogādāt objektus dažāda veida tiesu ekspertīžu veikšanai ekspertīžu iestādē;
• izprast un interpretēt literatūrā pieejamās analīžu metodes;
• orientēties dažādu Latvijas tiesu ekspertīžu iestāžu kompetencēs (veicamo tiesu ekspertīžu veidiem konkrētajā ekspertīžu iestādē).

Studiju kursa apguves rezultātā studenti:
• spēs veikt vienkāršākās tiesu ķīmiskās ekspertīzes, analizēt iegūtos rezultātus un, pamatojoties uz to izvērtējumu, izdarīt secinājumus un sastādīt eksperta atzinumus;
• pratīs izmantot hromatogrāfiskās un spektroskopiskās metodes, veicot dažāda veida izpētes objektu analīzi;
• pratīs novērtēt kāda veida tiesu ekspertīzei varētu tikt pakļauts objekts, pareizi izņemt to notikuma vietā, iepakot un nogādāt ekspertīžu iestādē;
• spēs izvērtēt dažādu specialitāšu tiesu kriminālistisko ekspertīžu savstarpējās saskaņošanas iespējas konkrētam izpētes objektam.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti būs spējīgi izvēlēties konkrētam objektam izmantojamās izpētes metodes, spēs veikt tā izpēti un izpētes rezultātu kriminālistisko analīzi, pietiekami un pamatoti rakstiski izklāstīt un argumentēt savu darbību un spriedumus, lai varētu sagatavot objektīvu un zinātniski pamatotu ekspertīzi un noformēt juridiski pareizu eksperta atzinumu.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Farmācija, FFN10MaģistrsIerobežota izvēleKatrīna Sudmale