Kredītpunkti / ECTS:1 / 1.5
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Iemācīt studentiem enterālās un parenterālās barošanas pamatprincipus smagu pacientu aprūpē, klīniskās toksikoloģijas pamatzināšanu apguve.

Cilvēka anatomijā, fizioloģijā un bioloģijā vidusskolas kursa apjomā, kā arī farmakoloģijā, bioķīmijā un pirmajā palīdzībā.

Students pratīs raksturot vielu maiņas īpatnības konvencionālās badošanās laikā un pēcagresijas fāzē, malnutricīju, enerģētiskā un plastiskā substrāta nodrošinājumu, enterālo un pārenterālo barošanu, tās komponentus, biežākās komplikācijas, normālo ūdens, elektrolītu, mikroelementu, vitamīnu, olbaltumvielu, ogļhidrātu un tauku patēriņu diennaktī, toksikoloģijas teorētiskus pamatus: epidemioloģiju, saindēšanās mehānismus, biežākās izpausmes, vispārīgos ārstēšanas pamatprincipus, saindēšanās iespējamās sekas un prognozi, toksisko vielu paātrinātās eliminācijas metodes.

Students pratīs sastādīt enterālās un parenterālās barošanas formulas dažādām pacientu grupām.

Students būs kompetents pielietot enterālās/parenterālās barošanas metodes atbilstoši konkrēta pacienta un klīniskās situācijas īpatnībām, kā arī būs kompetents par toksikoloģijas teorētiskajiem pamatiem.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Uzturs, RFU6BakalaursObligātsOļegs Sabeļņikovs, Roberts Stašinskis