Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Uzturzinātne

Izveidot izpratni par uztura lomu mutes saslimšanu profilaksē un par mutes saslimšanu riska faktoriem.

Anatomija, mikrobiloģija, normalā fizioloģija, patoloģiskā fizioloģija, ķīmija.

Beidzot studiju kursu, studenti:
- izklāstīs par mutes saslimšanām, izpratīs to saistību ar dažādiem riska faktoriem;
- izskaidros kariesa riska noteikšanas lomu;
- izpratīs esošās uz pierādījumiem balstītās profilakses metodes, spēs izvērtēt informāciju par jaunām metodēm, pratīs novērtēt veselīga uztura principus.

Pēc sekmīga kursa beigšanas, studenti spēs:
- iegūt datus par pacienta vispārējo veselību, sociālajiem faktoriem;
- analizēt uzturu, tā saistību ar mutes saslimšanām, fluorīdu lietošanas vēsturi un mutes higiēnas paradumus, kā arī identificēt pacienta zināšanu nepilnības.

Studenti spēs sintezēt iegūtās zināšanas, kombinējot un interpretējot riska noteikšanā iegūto informāciju, pacienta vēlmes un iespējas. Studenti būs kompetenti pielietot uz pierādījumiem balstītās metodes gan individuālā, gan populācijas līmenī.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Uzturs, RFUN6BakalaursObligātsLiene Mangale