Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Kursa vadītājs:Vineta Kleinberga
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Zinātnes nozare:Starptautiskā politika; Pārvalde un administrācija

Mērķis

Kursa mērķis ir iepazīstināt ar globalizācijas jēdzienu un teorētiskajiem priekšstatiem par to, kā pētīt un analizēt globalizācijas procesus. Kursa gaitā studenti stiprinās izpratni par globalizāciju, tās dažādām izpausmēm mijiedarbībā ar valsti, kā arī valsts izmantotajiem instrumentiem globalizācijas izaicinājumu risināšanā. Īpaša loma studiju procesā tiks pievērsta Latvijai, analizējot Latvijas lomu un iespējas globalizācijas kontekstā. Studiju procesā studenti stimulēs kritiskās domāšanas prasmes, pastāvīgajos darbos piedāvājot kritisku skatījumu par globalizācijas aspektu atspoguļojumu literatūrā un masu informācijas līdzekļos. Īpaša uzmanība kursa gaitā ir pievērsta studentu pastāvīgajam un komandas darbam lekcijās un semināros ar mērķi rosināt diskusiju, pilnveidot studentu argumentācijas un prezentēšanas prasmes, kā arī spēju izteikt konstruktīvu kritiku. Kursa gaitā tiks trenētas arī studentu praktiskās iemaņas, simulējot Latvijas nacionālo pozīciju izstrādi un ES lēmumu pieņemšanas procesu.

Priekšzināšanas

Zināšanas par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības principiem.

Rezultāti

Zināšanas

Kursa gaitā studenti iepazīsies ar globalizācijas jēdzienu un teorētiskajiem priekšstatiem par to, kā pētīt un analizēt globalizācijas procesus, kā arī stiprinās izpratni par globalizāciju, tās dažādām izpausmēm mijiedarbībā ar valsti un valsts izmantotajiem instrumentiem globalizācijas izaicinājumu risināšanā. Interaktīvā studiju procesā studenti meklēs atbildes uz jautājumiem, kur redzamas globalizācijas izpausmes, kā ir mainījusies valsts loma globalizācijas procesu ietekmē, kādi ir globalizācijas radītie izaicinājumi valstij, kā valstis tos risina (tostarp, izmantojot starptautiskas organizācijas) un kā situācija varētu attīstīties nākotnē. Īpaša loma studiju procesā tiks pievērsta Latvijai, analizējot Latvijas lomu un iespējas globalizācijas kontekstā.

Prasmes

Studenti stimulēs kritiskās domāšanas prasmes, pastāvīgajos darbos piedāvājot kritisku skatījumu par globalizācijas aspektu atspoguļojumu literatūrā un masu informācijas līdzekļos. Īpaša uzmanība kursa gaitā ir pievērsta studentu pastāvīgajam un komandas darbam lekcijās un semināros ar mērķi rosināt diskusiju, pilnveidot studentu argumentācijas un prezentēšanas prasmes, kā arī spēju izteikt konstruktīvu kritiku. Kursa gaitā tiks trenētas arī studentu praktiskās iemaņas, simulējot Latvijas nacionālo pozīciju izstrādi un ES lēmumu pieņemšanas procesu.

Kompetences

Studenti spēs orientēties ar globalizāciju saistītajā terminoloģijā un kritiski izvērtēt literatūru un masu mediju sniegto informāciju. Studenti spēs argumentēti diskutēt par globalizācijas iespējām un izaicinājumiem, piedāvāt izsvērtus risinājumus, atmaskot stereotipus.

Plānojums

Kursa plāns patreiz nav pieejams.