Kursa vadītājs:Ivars Vanadziņš
Studiju tips:Pilna laika
Mērķauditorija:Civilā un militārā aizsardzība; Tirgzinības un reklāma; Socioloģija; Rehabilitācija; Sociālā labklājība un sociālais darbs; Klīniskā farmācija; Informācijas un komunikācijas zinātne; Komunikācijas zinātne; Medicīnas tehnoloģijas; Tiesību zinātne; Sociālā antropoloģija; Pedagoģija; Māszinības; Veselības vadība; Politikas zinātne; Zobārstniecība; Personu un īpašuma aizsardzība; Uzņēmējdarbības vadība; Vadībzinātne; Sabiedrības veselība; Psiholoģija; Medicīnas pakalpojumi; Tiesību zinātne; Dzīvās dabas zinātnes; Sporta treneris; Bioloģija; Ārstniecība; Farmācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Sabiedrības veselība

Sniegt RSU dažādās fakultātēs un programmās studējošajiem zināšanas un praktiskās iemaņas pētniecības darba organizēšanā un realizācijā, veicinot pieredzi un spējas plānot un realizēt ilgtermiņa multidisciplināru sadarbību dažādu nozaru starpā.
Kursā darbs tiek organizēts starpdisciplinārās komandās, kurās var darboties dažādu jomu (dažādu fakultāšu un programmu) un studiju līmeņu studējošie vairākus gadus. Studējošie komandas darbā iesaistās vienu vai vairākus semestrus, atbilstoši to studiju un pētniecības interesēm. Studējoši darbojas vadošā pētnieka vadībā, līdzdarbojoties dažādu konkrētu pētījumu veikšanā.

Vispārējas zināšanas par cilvēka fizioloģiju un anatomiju, cilvēka veselību vai sabiedrības funkcionēšanu.
Studenti kursā tiek apstiprināti izvērtējot studējošo motivācijas vēstuli (vērtējot pētniecības intereses saistībā ar VIP kursu mērķi, ieinteresētību, motivāciju strādāt komandā). Motivācijas vēstule nosūtāma kursa vadītājam. Dalība kursā var tikt atteikta, ja studējošais iepriekšējos semestros uzrādījis sliktas sekmes un / vai apmeklējumu.

Sekmīgi apgūstot studiju kursu, studenti izpratīs pētniecības procesa organizācijas principus, izvēlēsies piemērotāko metodiku un komandas organizācijas un vadības principus, spēs iegūt pētījuma datus prasībām atbilstošā veidā, veikt to pamata apstrādi, sagatavot informāciju pētniecības rezultāta prezentēšanai.

Studenti spēs strādāt multidisciplinārā komandā, veikt uzticēto patstāvīgo darbu, apstrādāt un interpretēt iegūtos datus, kā arī prezentēt pētījuma rezultātus.

Studenti spēs izvēlēties piemērotāko pētniecības modeli konkrētā uzdevuma veikšanai, spēs iegūt nepieciešamos datus un veikt to analīzi un interpretāciju, sagatavot informāciju pētniecības rezultāta prezentēšanai, spēs prezentēt iegūtos rezultātus rakstiski un mutiski nozares speciālistiem, sabiedrībai, kā arī prezentēt rezultātus un risinājumus zinātniskajās un praktiskajās konferencēs.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Brīvās izvēles studiju kursi, C-kursi 2Free choiceŽanna Martinsone, Jeļena Reste