Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Mērķauditorija:Sporta treneris
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Sporta zinātne

Mācīt Pilates vingrinājumus dažādiem sagatavotības līmeņiem ar un bez inventāra, stiepšanās un ķermeņa muskuļu tonizēšanas vingrinājumu metožu teoriju, praktiskās prasmes un iemaņas iesācējiem, vidējam un augstas sagatavotības līmenim. Veikt miofasciālas relaksācijas vingrinājumu apmācību ar inventāru.

Anatomija, fizioloģija, biomehānika, psiholoģija un pedagoģija; kustību kultūra; vingrošanas pamati un terminoloģija.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti zinās Pilates, stiepšanās un ķermeņa muskuļu tonizēšanas vingrinājumu metodes un to teoriju; trenera profesionalitātes aspektus; Pilates, MFR, stiepšanās un ķermeņa muskuļu tonizēšanas vingrinājumu izpildīšanas tehniku; veselības vingrošanas nodarbības plānošanas un sastādīšanas pamatus.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs tehniski korekti izpildīt Pilates, stiepšanās un ķermeņa muskuļu tonizēšanas pamata vingrinājumus; metodiski pareizi vadīt Pilates, MFR, stiepšanās un ķermeņa muskuļu tonizēšanas nodarbības, vai tās sintezēt un dozēt slodzi; korekti labot klientu kļūdas un kontrolēt vingrinājumu izpildīšanas tehniku; sastādīt dažādas nodarbību programmas atkarībā no izvēlētā mērķa, grupas sagatavotības vai izmantojamā inventāra nodarbībā.

Vingrinājumu metodes: Pilates, MFR, stiepšanās un ķermeņa muskuļu tonizēšanas nodarbību teorija, veselības vingrošanas nodarbības vadīšana: atbilstoša ievada daļa; kustību izpildīšanas tehnika; loģiska vingrinājumu secība vingrinājumu programmā, korekta kļūdu labošana.

Plānošanas periods:2021. gada pavasara semestris
Veselības sporta speciālists4Pirmais līmenisIerobežota izvēleRudīte Skroderēna