Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Kursa vadītājs:Anita Gauruča
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Sporta treneris
Zinātnes nozare:Sporta zinātne

Mācīt Pilates vingrinājumus dažādiem sagatavotības līmeņiem ar un bez inventāra, stiepšanās un spēka izturības vingrinājumu metožu teoriju, praktiskās prasmes un iemaņas iesācējiem, vidējam un augstas sagatavotības līmenim. Veikt miofasciālās relaksācijas vingrinājumu apmācību ar inventāru.

Anatomija, fizioloģija, biomehānika, psiholoģija un pedagoģija; kustību kultūra; vingrošanas pamati un terminoloģija.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti zinās Pilates, stiepšanās un spēka izturības vingrinājumu metodes un to teoriju; trenera profesionalitātes aspektus; Pilates, MFR, stiepšanās un spēka izturības vingrinājumu izpildīšanas tehniku; veselības vingrošanas nodarbības plānošanas un sastādīšanas pamatus.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs tehniski korekti izpildīt Pilates, stiepšanās un spēka izturības pamata vingrinājumus; metodiski pareizi vadīt Pilates, MFR, stiepšanās un spēka izturības nodarbības, vai tās sintezēt un dozēt slodzi; korekti labot klientu kļūdas un kontrolēt vingrinājumu izpildīšanas tehniku; sastādīt dažādas nodarbību programmas atkarībā no izvēlētā mērķa, grupas sagatavotības vai izmantojamā inventāra nodarbībā.

Vingrinājumu metodes: Pilates, MFR, stiepšanās un spēka izturības nodarbību teorija, veselības vingrošanas nodarbības vadīšana: atbilstoša ievada daļa; kustību izpildīšanas tehnika; loģiska vingrinājumu secība vingrinājumu programmā, korekta kļūdu labošana.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.