Struktūrvienība: Patoloģijas katedra
Kredītpunkti / ECTS:1 / 1.5
Kursa vadītājs:Māris Sperga
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Patoloģija

1. Nodrošināt studijas vispārējā un orālajā patoloģijā, ietverot ieskatu noteiktu patoloģisku procesu un slimību morfoloģiskajās un funkcionālajās izpausmēs, to patoģenēzi. Šim programmas aspektam jārada teorētiskie pamati specialitātei atbilstošo klīnisko kursu apguvei, veidojot vispusīgi izglītotu speciālistu.
2. Sniegt praktisku pārskatu par patoloģiju kā diagnostisku medicīnas nozari praktiskā darba vajadzībām atbilstošā līmenī.

Šūnu bioloģija, cilvēka anatomija, histoloģija, ģenētika, fizioloģija, bioķīmija.

Studiju kursa apguves rezultātā students zinās un spēs argumentēti izskaidrot mutes dobuma dažādu slimību, kā arī to ietvaros noritošu un/vai ģeneralizētu vispārīgu patoloģisku procesu būtību, cēloņus un riska faktorus, patoģenēzi un tās atspoguļojumu klīniskās norisēs, laboratorijas un attēldiagnostikas izmeklējumos, iespējamās komplikācijas un sekas, iznākumus.

Students pratīs argumentēti izvērtēt biežāk sastopamo mutes dobuma slimību patoģenēzi, saistīt to ar slimību klīniskajām izpausmēm un diagnostikas pamatiem, kā arī praktiski rīkoties, lai organizētu praksē nepieciešamos audu izmeklējumus, interpretētu un kritiski analizētu to rezultātus saistībā ar slimības kopējo ainu.

Iegūtās kompetences aptver mutes dobuma slimību patoģenēzi un kalpo kā bāze tālākajām klīniskajām studijām klīnisko kompetenču iegūšanai atbilstošajā specialitātē.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.