Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Kursa vadītājs:Normunds Limba
Studiju tips:Nepilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Sporta treneris
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Normālā fizioloģija

Veicināt zināšanu apguvi par cilvēka organisma, orgānu un šūnu funkcijām miera stāvoklī un fiziskas aktivitātes apstākļos dažāda vecuma sportistiem.

Fizikas, ķīmijas, bioloģijas pamatzināšanas. Anatomija, fizioloģija un higiēna skolas kursa līmenī.

Studiju kursa apguves rezultātā students spēs izklāstīt, kāda ir normāla orgānu funkcija, kā to atšķirt no patoloģiskas un kā ietekmēt orgānu, lai normalizētu tā funkciju. Atpazīs patoloģiskus organisma funkciju rādītājus. Zinās mehānismus, kuri ietekmē organisma pielāgošanos fiziskai slodzei dažādās vecuma grupās. Izpratīs fiziskās slodzes ietekmi un orgāniem un organismu kopumā dažāda vecuma sportistiem.

Students pratīs pielietot teorētiskās zināšanas un biežāk izmantotās izmeklēšanas metodes, piemēram – pulsa iztaustīšana, arteriālā asinsspiediena mērīšana. Orientēsies biežāk izmantotās slodzes kontroles un plānošanas metodēs, piemēram, elektrokardiogrāfijā, slodzes jaudas noteikšanā, skābekļa patēriņa un vielmaiņas intensitātes novērtēšanā.

Zinās un mācēs izvērtēt biežāk izmantotās izmeklēšanas metodes, piemēram, pulsa iztaustīšana, arteriālā asinsspiediena mērīšana. Studenti apgūs vienkāršas metodes, ar kurām novērtēt slodzes ietekmi.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.