Pediatrija
Īsumā par programmu
veselības aprūpe
akreditēta līdz
ārsta grāds
Studiju vide, saturs un metodes
Studiju vide
Studijas notiek piemērotās lekciju un nodarbību telpās, laboratorijās, slimnīcu nodaļās un studiju centros. Studiju laikā tiek nodrošināta brīvpieeja studiju e-resursiem, piemēram, e-grāmatām, video, zinātniskajām datubāzēm un citiem pasaules līmeņa e-resursiem.
Studiju vajadzībām ir iespējams izmantot valsts nozīmes RSU bibliotēku ar Latvijā unikālu medicīniskās literatūras klāstu.
Sākot ar ceturto semestri, nodarbības notiek lielākajās Rīgas slimnīcās, kur studiju vajadzībām tiek labiekārtotas teorētisko un praktisko nodarbību telpas. Nemitīgi notiek telpu pilnveidošana.
Daļa studentu vienu studiju gadu pavada Eiropas Savienības valstīs Erasmus+ programmas ietvaros. Atsevišķus studiju kursus iespējams apgūt vadošajās Vācijas slimnīcās pēc paša studenta izvēles. Tāpat daudzi studenti brīvprātīgi izvēlas studiju darbu turpināt internacionālajās grupās.
Studiju saturs
- 1. un 2. studiju gads
Apgūsi vispārējās teorētiskās zināšanas medicīnā.
- 3. studiju gads
Padziļināti apgūsi vesela augoša organisma īpatnības, augšanas un attīstības likumsakarības un veselības veicināšanas principus.
- 4. un 5. studiju gads
Apgūsi biežākās neinfekciozās bērnu slimības, to izcelsmi, norisi, ārstēšanu un profilaksi, kā arī bērnu infekcijas un ķirurģiskās slimības. Visus šos gadus topošie ārsti pediatriju apgūst bērnu klīnikās.
- 6. studiju gads
Notiks prakse bērnu klīnikās un ambulatorās veselības aprūpes iestādēs, kur docētāju vadībā nodarbosies ar veselības veicināšanu, izmeklēsi un ārstēsi bērnus un veiksi pētniecisko darbu. Beidzot sesto studiju gadu, kārtosi Medicīnas fakultātes eksāmenus un papildu eksāmenu pediatrijā, lai saņemtu ārsta diplomu un iegūtu ārsta grādu.
- Apgūstamie studiju kursi
Studiju metodes
- Lekcijas
- Semināri
- Praktiskās nodarbības
- Patstāvīgie darbi
- Grupu darbi
Studiju norises vietas
- Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca
- Bērnu klīniskā universitātes slimnīca
- Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca
- Citas lielākās Latvijas veselības iestādes
Darba iespējas pēc studijām
Lai varētu strādāt par pediatru, jāturpina mācības rezidentūrā, kas ilgst četrus gadus. Ja vēlaties strādāt par citas specialitātes ārstu, jāturpina mācības rezidentūrā, kas ilgst vienu līdz sešus gadus atkarībā no specialitātes.
Uzņemšanas prasības
- Obligātās prasības
- Vidējā izglītība
- CE sertifikāts ķīmijā vai bioloģijā
- CE sertifikāts latviešu valodā
- CE sertifikāts svešvalodā vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījuma dokuments
- CE sertifikāts matemātikā
- Dokumenti, kas jāiesniedz
- Jāaizpilda pieteikums elektroniskajā Uzņemšanas sistēmā https://uznemsana.rsu.lv un jāpievieno sekojoši dokumentu elektroniskie faili / datnes:
- Pase (datu lapa) vai personas apliecība (eID abas puses)
- Fotogrāfija (studējošā apliecībai)
- Atestāts, kas apliecina vispārējās vidējās izglītības iegūšanu
- Atestāta par vispārējo vidējo izglītību pielikums “Sekmju izraksts" (abas puses), kurā reflektantam, kurš vispārējo vidējo izglītību ir ieguvis laikposmā no 1997. / 98. mācību gada līdz pašreizējam uzņemšanas periodam, sekmju izrakstā obligāto un izvēlēto pamatpriekšmetu vērtējums ir vismaz 4 balles 10 ballu sistēmā (atzīmes specializētajos kursos netiek ņemtas vērā)
- Centralizēto eksāmenu (turpmāk – CE), kas minēti augstāk, sertifikāti
- Dokuments, kas apliecina dokumentu reģistrēšanas pakalpojuma apmaksu
- Ja kādā no iesniedzamajiem dokumentiem ir cits personas uzvārds un / vai vārds un / vai personas kods nekā pasē, tad jāuzrāda arī dokuments, kas apliecina personas datu maiņu
- Bāreņiem un bez vecāku apgādības palikušiem bērniem jāiesniedz normatīvajos aktos noteiktā kārtībā izsniegta apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai
- Ja reflektants izglītības dokumentu vai akadēmisko grādu ir ieguvis ārvalstīs (izņemot Igaunijā un Lietuvā), iesniegumam pievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņu par to, kādam Latvijā piešķirtam izglītības dokumentam vai akadēmiskajam grādam atbilst ārvalstīs iegūtais izglītības dokuments vai grāds
- Vērtēšanas kritēriji
Studiju programmas Pediatrija (Medicīna) reflektantus imatrikulē saskaņā ar konkursa rezultātiem, ko veido CE vērtējumi matemātikā, latviešu valodā, svešvalodā un CE vērtējums ķīmijā vai bioloģijā.
Uzņemšanas rezultātu kopvērtējumu 100% sastāda:- 5% no kopējā vērtējuma ietekmē CE vērtējums Matemātikā,
- 10% no kopējā vērtējuma ietekmē CE vērtējums Latviešu valodā,
- 5% no kopējā vērtējuma ietekmē CE vērtējums svešvalodā vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījuma vērtējums svešvalodā,
- 80% no kopējā vērtējuma ietekmē CE vērtējums Ķīmijā vai Bioloģijā.
Vienādu vērtējumu summu gadījumā konkursu ietekmē CE vērtējums latviešu valodā.
Papildu punkti pie kopējā rezultāta tiek piešķirti par godalgotu vietu iegūšanu (1.–3. vieta):
Latvijas Republikas (nacionālajās) mācību priekšmetu olimpiādēs – 2 punkti,
Starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs – 4 punkti,
Latvijas (nacionālie) skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi dabaszinātņu, medicīnas vai veselības zinātņu sekcijā – 1 punkts,
Starptautiskie skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi dabaszinātņu, medicīnas vai veselības zinātņu sekcijā – 2 punkti.Sākotnēji studijas tiek uzsāktas studiju programmā Medicīna, pēc sekmīgi apgūtiem pirmajiem diviem studiju gadiem ir iespēja pretendēt uz vietu studiju programmā Pediatrija.
Ko studēt tālāk
Lai kļūtu par sertificētu ārstu, studijas turpināsi rezidentūrā, izvēloties sev piemērotu ārsta profesiju.
Studijas iespējams turpināt arī RSU maģistra un doktora studiju programmās.
Programmas direktors
Pieņemšanas laiks:
O., C. 15.00–17.00