Sociālo procesu analīze un vadība
Programma sagatavo speciālistus, kas pārzina socioloģiju un sociālo politiku, izprot sabiedrībā notiekošos sociālos procesus, prot tos pētīt un analizēt, kā arī piedāvāt problēmu risinājumus.
Īsumā par programmu
socioloģija, politoloģija un antropoloģija
akreditēta līdz
akadēmiskais sociālo zinātņu maģistra grāds socioloģijā
16.00–21.00
S.
8.00–18.00
1 bezmaksas
15 maksas
Studiju vide un metodes
Studiju vide
Studijas norisinās mūsdienīgās un labiekārtotās telpās, kas aprīkotas ar ērti lietojamu tehniku. Vide piemērota semināriem un grupu darbiem, kā arī netraucētam individuālam darbam.
Studijās apgūsi mūsdienu socioloģijas teorijas, kvantitatīvo pētījumu metodoloģiju, politikas veidošanas procesus, to analīzi un novērtēšanu, salīdzinošo sociālo politiku, globalizāciju un tautas attīstību, sociālo nevienlīdzību un stratifikāciju, dzīves kvalitātes socioloģiju, jaunatnes socioloģiju, sociālo demogrāfiju, attīstības psiholoģiju, pētniecības ētiku un citus jomas studiju priekšmetus.
Studiju metodes
Studijas tiek organizētas pēc moduļu principa: viens studiju kurss ilgst vidēji četras nedēļas.
Studiju kursos tiek realizētas dažādas mācību metodes saskaņā ar studiju kursa mērķi – lekcijas, apgūto teorētisko zināšanu konkretizācija semināros, problēmsituāciju analīze, referātu izstrāde un to publiska apspriešana. Pielietojamo mācību metožu mērķis ir gan sniegt iespēju apgūt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, atbilstīgi studiju programmas mērķim, gan pilnveidot studentu kritiskās domāšanas prasmes, attīstīt savstarpējas saskarsmes prasmes, spēju strādāt gan individuāli, gan grupā, pilnveidot spēju novērtēt dažādību, pilnveidot prasmi izteikt domas rakstveidā. Liela uzmanība tiek pievērsta studentu patstāvīgajam darbam.
Studiju norises vieta
RSU centrālā ēka, Dzirciema ielā 16
- Apgūstamie studiju kursi
Kursa kods Studiju kursa nosaukums Īstenotājs Kursa vadītājs Kredītpunkti / ETCS SUPK_001 Atkarību problēmu socioloģiska analīze Socioloģijas un psiholoģijas katedra Ritma Rungule 2 / 3 SUPK_002 Attīstības psiholoģija Socioloģijas un psiholoģijas katedra Sandra Mihailova 4 / 6 KPUMTK_012 Civilā un vides aizsardzība Klīnisko prasmju un medicīnisko tehnoloģiju katedra Oļegs Sabeļņikovs 2 / 3 SUPK_063 Darba socioloģija un nodarbinātības politika Socioloģijas un psiholoģijas katedra 8 / 6 SUPK_011 Dzīves kvalitātes socioloģija Socioloģijas un psiholoģijas katedra Ritma Rungule 4 / 6 SUPK_018 Ģimenes socioloģija un politika Socioloģijas un psiholoģijas katedra Viola Korpa 4 / 6 KSK_089 Globalizācija un tautas attīstība Komunikācijas studiju katedra Deniss Hanovs 8 / 6 SUPK_029 Jaunatnes socioloģija Socioloģijas un psiholoģijas katedra Ritma Rungule 2 / 3 SUPK_034 Konfliktu menedžments Socioloģijas un psiholoģijas katedra Silva Omārova 2 / 3 SUPK_043 Kvalitatīvo pētījumu metodoloģija Socioloģijas un psiholoģijas katedra Taņa Lāce 4 / 6 SUPK_148 Kvantitatīvo pētījumu metodoloģija Socioloģijas un psiholoģijas katedra Ilze Koroļeva 4 / 6 SUPK_045 Maģistra darbs Socioloģijas un psiholoģijas katedra Ritma Rungule 20 / 30 SUPK_047 Matemātiskās analīzes metodes Socioloģijas un psiholoģijas katedra 4 / 6 SUPK_054 Mūsdienu socioloģijas teorijas Socioloģijas un psiholoģijas katedra Ritma Rungule 4 / 6 SUPK_056 Nabadzība, sociālā atstumtība un labklājības politika Socioloģijas un psiholoģijas katedra Signe Dobelniece 8 / 12 SUPK_059 Novecošanas socioloģija Socioloģijas un psiholoģijas katedra Ritma Rungule 2 / 3 HZK_038 Pētniecības ētika Humanitāro zinātņu katedra Vents Sīlis 2 / 3 SUPK_070 Politikas analīze un novērtēšana Socioloģijas un psiholoģijas katedra Anda Laķe 4 / 6 SUPK_072 Politikas veidošanas process Socioloģijas un psiholoģijas katedra Anda Laķe 4 / 6 SUPK_076 Projektu vadība Socioloģijas un psiholoģijas katedra Anda Laķe 2 / 3 KSK_020 Psihiskās veselības un slimības socioloģija Komunikācijas studiju katedra Agita Lūse 2 / 3 SUPK_086 Salīdzinošā sociālā politika Socioloģijas un psiholoģijas katedra Signe Dobelniece 4 / 6 SUPK_090 Sociālā nevienlīdzība un stratifikācija Socioloģijas un psiholoģijas katedra Ritma Rungule 4 / 6 SUPK_088 Sociālais darbs Socioloģijas un psiholoģijas katedra Signe Dobelniece 4 / 6 SUPK_122 Veselības un medicīnas socioloģija Socioloģijas un psiholoģijas katedra Vents Sīlis 4 / 6 SUPK_121 Zinātniskā darba metodoloģijas semināri Socioloģijas un psiholoģijas katedra Signe Dobelniece 2 / 3
- Programmas vadītājas komentārs
- Absolventes komentārs
Darba iespējas pēc studijām
Iespējamās darba vietas – valsts un pašvaldību iestādēs, nevalstiskās organizācijās, kur nepieciešami speciālisti, kas izprot sabiedrībā notiekošos sociālos procesus un dažādu sociālo grupu problēmas, un balstoties uz datu analīzi un teorētiskajām zināšanām var piedāvāt problēmu risinājumus.
Absolventi
Šī programma mani uzrunāja, jo tā piedāvāja izprast ne tikai sociālo un politisko procesu norisi, bet arī veikt to analīzi un meklēt optimālāko risinājumu. Mana sākotnējā izglītība ir ekonomikas nozare, bet šīs studijas man pavēra jaunas, plašas durvis uz sabiedrības izpratni. Ikdienā apkārt notiek dažādi procesi, kuriem nepievērsu uzmanību un tos neizpratu. Nu spēju saskatīt sabiedrībā notiekošo plašākā kontekstā. Studiju laikā padziļināti iepazinos ar tādiem procesiem kā sociālās nevienlīdzības palielināšanās, nabadzības un sociālās atstumtības problēmu aktualizēšanās, kas lika iedziļināties problemātikā un apjaust to daudzšķautnainību. Apguvu politikas jēdzienu politikas ietekmes novērtējuma kontekstā, kā arī politikas procesus, analīzi, lēmumu pieņemšanas modeļus. Šīs zināšanas man ļoti noder manā tiešajā darbā. Iegūtās zināšanas noder ikvienam cilvēkam, kam interesē un rūp apkārtējie cilvēki un sabiedrība.
Ieva Klinsone, Finanšu ministrija, Finanšu vadības un metodoloģijas departamenta vecākā eksperte
Uzņemšanas prasības
- Obligātās prasības
- Augstākā izglītība – bakalaura vai 2. līmeņa profesionālā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināta izglītība), kas iegūta valsts akreditētā studiju programmā.
- Dokumenti, kas jāiesniedz
- Jāaizpilda pieteikums elektroniskajā Uzņemšanas sistēmā https://uznemsana.rsu.lv vai, piesakoties klātienē, jāaizpilda iesniegums
- Pases vai ID kartes kopija (oriģināls jāuzrāda)
- Bakalaura diploma un diploma pielikuma kopija (oriģināli jāuzrāda)
- Dokuments, kas apliecina dokumentu reģistrēšanas pakalpojuma apmaksu
- Ja kādā no iesniedzamajiem dokumentiem ir cits personas uzvārds un/vai vārds un/vai personas kods nekā pasē, tad jāuzrāda arī dokuments, kas apliecina personas datu maiņu
- Ja reflektants izglītības dokumentu vai akadēmisko grādu ir ieguvis ārvalstīs, iesniegumam pievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņu par to, kādam Latvijā piešķirtam izglītības dokumentam vai akadēmiskajam grādam atbilst ārvalstīs iegūtais izglītības dokuments vai grāds.
- Vērtēšanas kritēriji
Studiju programmas Sociālo procesu analīze un vadība reflektantus imatrikulē saskaņā ar konkursa rezultātiem, ko veido diploma vidējā svērtā atzīme.
Uzņemšanas noteikumi 2019./2020. akadēmiskajam gadam
Ko studēt tālāk
Studijas iespējams turpināt RSU doktora studiju programmās: