bitf-logo_0.pngMecenāta Borisa Tetereva stipendiju medicīnā dibinājis 1980. gada Rīgas Stradiņa universitātes (tolaik – Rīgas Medicīnas institūta Ārstniecības fakultāti) absolvents Boriss Teterevs. Viņš audzis un dzīvojis Rīgā, deviņus gadus strādājis par ārstu, vēlāk sācis nodarboties ar uzņēmējdarbību. 2010. gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru nodibināja labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas.

Boriss Teterevs ar kundzi ir īsteni filantropi, pašlaik lielākie privātpersonu mecenāti Latvijā, mecenātisma paraugs un vieni no labdarības kultūras pamatlicējiem. RSU Absolventu asociācija ir patiesi pateicīga Borisam un Inārai Tetereviem par iespēju realizēt vairākus projektus RSU studentiem un absolventiem.

Mecenāta Borisa Tetereva stipendiju medicīnā laikposmā no 2011. līdz 2020. gadam saņēma 23 RSU Medicīnas fakultātes pamatstudiju studenti. Stipendijas mērķis – atbalstīt topošos medicīnas jomas speciālistus līdz viņu pamatstudiju noslēgumam. Stipendijas apmērs – 375 eiro mēnesī desmit studiju mēnešus gadā, kā arī portatīvais dators sekmīgākām studiju gaitām.