Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

Studentiem

VIDEO: Spēlēšanās aktivizē radošumu un ļauj ilgāk saglabāt jaunību

10:40, 22. Jūnijs, 2017

ligo02 introRīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes profesionālās maģistra studiju programmas "Mākslas terapija" docētāja un drāmas terapeite Anna Šteina aicina Jāņos izspēlēt vasaras saulgriežu mistēriju un nebaidīties iet rotaļās, šādi aktivizējot savu iekšējo radošumu, jo, kas ilgāk spēlējas, ilgāk ir kontaktā ar savu iekšējo bērnu, tālab arī ilgāk saglabā jaunību.

VIDEO: Aizkuņģa dziedzera vēzi visbiežāk atklāj vēlīnās stadijās

11:41, 20. Jūnijs, 2017

vezis introPēc starptautiskiem datiem, aizkuņģa dziedzera vēzis ir ceturtais izplatītākais nāves iemesls. Rīgas Stradiņa universitātes profesors un ķirurgs Guntars Pupelis stāsta, ka lielākā problēma ir konstatēt aizkuņģa dziedzera vēzi agrīnās stadijās, jo pacientam nav nekādu īpašu simptomu un nav izstrādāti precīzi testi un diagnostikas metodes, kas ļautu šo ļaundabīgo saslimšanu diagnosticēt agrīni. Tā kā šo vēzi visbiežāk atklāj pārāk vēlu, aizkuņģa dziedzera ārstēšanas rezultāti ir slikti.

RSU docente un molekulārbioloģe Renāte Ranka: "Darbā ir jāieliek sirds!"

13:15, 19. Jūnijs, 2017

Renate Ranka Foto Iveta Gabalina introRSU Farmācijas fakultātes Farmācijas ķīmijas katedras docente un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošā pētniece Renāte Ranka 26. maijā Latvijas Zinātņu akadēmijā saņēma "L’Oréal" Baltijas stipendiju "Sievietēm zinātnē". Pašlaik viņa Molekulārās mikrobioloģijas un saimniekorganisma-patogēnu mijiedarbības laboratorijā strādā trīs pētnieciskajos projektos, kas saistīti ar dažādām infekcijas slimībām – ērču pārnēsātajām slimībām un tuberkulozi.

Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105