Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

Kontaktinformācija
Dekanāts: Dzirciema iela 16,
D korpuss, 4. stāvs, 406. kab.
Tālrunis: 67409129
Fakultātes e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atsauksmes par RSU

Par mums

  • Google plus

Farmācijas studijas ir vienas no RSU vecākajām un prestižākajām studijām. Augstākā farmaceitiskā izglītība, kurai Latvijā ir atzīmēta 90 gadu jubileja, jau sesto gadu desmitu tiek realizēta atsevišķi – Farmācijas fakultātē.

Farmaceits ir viens no sabiedrībai visplašāk pieejamajiem veselības aprūpes speciālistiem. Farmaceiti strādā gan zāļu ražotnēs, gan lieltirgotavās, gan zinātniskās pētniecības iestādēs, gan aptiekās un slimnīcās. Fundamentālās zināšanas par zālēm, to izcelsmi, pētniecību, iedarbību uz cilvēka organismu, lietošanu, ražošanu, izplatīšanu, kas pamatojas uz cilvēka anatomijas, fizioloģijas, farmakoloģijas, farmācijas ķīmijas, zāļu formu tehnoloģijas un farmaceitiskās likumdošanas studijām, ļauj šiem speciālistiem būt par tiltu starp pacientu un ārstu. Farmācija ir dinamiska profesija: zāļu mainība un zinātnes sasniegumi motivēs jūs papildināt zināšanas visa mūža garumā. Jo zinošāks ir farmaceits, jo kvalitatīvāka ir viņa sniegtā informācija, jo pilnvērtīgāk viņš spēj pildīt savas profesijas uzliktos pienākumus. Taču profesionālu farmaceitu raksturo ne tikai zināšanas, bet arī iejūtīga attieksme un vēlme palīdzēt.

RSU Farmācijas fakultātes studenti ir aktīvi un ņem dalību pašu studentu profesionālajās organizācijās, kas nodrošina gan viņu profesionālo izaugsmi, gan veido ciešākus kontaktus ar nozarē studējošajiem, piemēram, Latvijas Farmācijas Studentu asociācija (LFSA).

Studijas

Informācija par studiju iespējām un studiju procesu Farmācijas fakultātē.

Farmaceita zināšanas un padoms gan ārstam, gan pacientam atrisina daudz problēmu, jo farmaceits ir eksperts zāļu daudzveidībā, viņš vienīgais zina visu par zālēm.

Straujā zāļu sortimenta mainība rada nepieciešamību pēc farmaceita - speciālista klātbūtnes jebkurā zāļu izplatīšanas posmā - gan zāļu ražotnēs, gan lieltirgotavās, gan aptiekās un klīnikās.

Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultāte piedāvā 5 gadu profesionālās studijas pilna laika klātienē. Studentiem ir iespēja pretendēt uz valsts budžeta vietām. Iespējams studēt arī nepilna laika klātienē (pēc Rīgas 1. medicīnas koledžas absolvēšanas un farmaceita asistenta kvalifikācijas iegūšanas). Farmaceita grāds tiek pielīdzināts maģistra grādam, un RSU izsniegtais farmaceita diploms atbilst Eiropas Padomes un Parlamenta Direktīvai 2005/36/EC par profesionālo kvalifikāciju atzīšanu. Absolventiem ir tiesības patstāvīgi strādāt, kā arī turpināt iegūt izglītību doktorantūras studiju programmā „Farmācija” vai papildināt zināšanas akadēmiskajā studiju programmā „Klīniskā farmācija”.

Studiju programma "Klīniskā farmācija" tiek piedāvāta ar mērķi attīstīt farmaceitu profesionālu un kritisku pieeju zāļu izmantošanai, lai farmaceiti varētu sniegt ārstiem un iedzīvotājiem precīzi farmaceitisko informāciju.

Farmācijas fakultāte piedāvā iegūt arī maģistra grādu šajā specialitātē. Studiju programma "Klīniskā farmācija" tiek piedāvāta ar mērķi attīstīt farmaceitu profesionālu un kritisku pieeju zāļu izmantošanai, lai farmaceiti varētu sniegt ārstiem un iedzīvotājiem precīzi farmaceitisko informāciju.

Dekāns

Farmācijas fakultātes dekāne ir docente Baiba Mauriņa.

Fakultātes vēsture

1919. gadā Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē izveidoja Farmācijas nodaļu. Farmācijas nodaļas organizētāji un mācību plāna veidotāji bija farmācijas maģistri Eduards Zariņš (1876–1947), Eduards Svirlovskis (1874–1949) un provizors Mārtiņš Pusbarnieks (1880–1952). Kā mācībspēki viņiem pievienojās provizors Dāvis Blūmentāls (1871–1937), farmācijas maģistri Jānis Kupcis (1871–1936) un Jānis Maizīte (1883–1950). Uz profesoriem J. Maizīti,  J. Kupci, E. Zariņu un E. Svirlovski visu pirmās brīvvalsts laiku balstījās farmaceitiskā izglītība Latvijā. Šie profesori bija Tērbatas Universitātes absolventi, farmaceiti ar gadu desmitus ilgu pedagoģisko stāžu Krievijas augstskolās un zinātnieku reputāciju, stažējušies dažādu Eiropas valstu farmaceitiskajos institūtos, kā arī strādājuši atbildīgos, ar praktisko farmāciju saistītos amatos. Latvijā tika izveidota sava augstākās farmaceitiskās izglītības sistēma, kas tobrīd bija viena no labākajām Eiropā.

Farmācijas fakultāte bijusi Rīgas Medicīnas institūta, Latvijas Medicīnas akadēmijas un līdz pat šim brīdim ir Rīgas Stradiņa universitātes neatņemama sastāvdaļa.

Pēdējās izmaiņas: 12:14, 09. Aprīlis, 2013
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105