Ziņas

Ceturtdien, 17. novembrī, pulksten 10.00, Rīgas Stradiņa universitātes Hipokrāta auditorijā notiks Irānas vēstnieka Latvijā Abdolrasūla Mohādžera Hedžāzī (Abdolrasool Mohajer Hejazi) vieslekcija Irānas loma reģionā un pasaulē (Iran in regional and global politics).

Kā norāda RSU Eiropas studiju fakultātes Politikas zinātnes katedras lektors Māris Cepurītis, 2016. gada sākumā tika panākta vēsturiska vienošanās par Irānas kodolprogrammu, kas iegrožoja Irānas iespējas izstrādāt kodolieročus, vienlaicīgi atceļot ASV un citu Rietumvalstu sankcijas pret Irānu. Politiski vienošanās paver ceļu Irānas statusa atjaunošanai reģionā un jaunu attiecību veidošanai ar Eiropas vai citām pasaules valstīm. Irānas ekonomiskās izaugsmes potenciāls un valsts dabas resursi padara Irānu par pievilcīgu partneri ekonomiskai sadarbībai. Tajā pašā laikā Irānas robežvalstī – Sīrijā – turpinās aktīva karadarbība, ievērojami iedragājot reģionālo drošību. Kāda ir Irānas vīzija par Sīrijas konflikta risinājumiem, kā valsts saskata tā lomu reģionā un arī globāli – tie ir jautājumi, par kuriem varēsiet uzzināt, apmeklējot vieslekciju.

Vieslekcijas moderators būs RSU Eiropas studiju fakultātes Politikas zinātnes katedras docents Edijs Bošs.

Lekcija notiks angļu valodā.

Aicināti visi interesenti!