Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

Pamatstudijās RSU visas budžeta vietas aizpildītas

14:56, 12. Jūlijs, 2017
  • Google plus

Lai gan Latvijas vidusskolas šogad absolvējuši par 7 % mazāk skolēnu nekā pērn, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) veiksmīgi noslēgusi vasaras uzņemšanu pamatstudiju programmās. Vasaras uzņemšanā unikālais vietējo studētgribētāju pieteikumu skaits RSU ir 2478, bet kopējais pieteikumu skaits RSU līdz 11. jūlijam bija 3782. Līdzīgi kā pērn, visas RSU budžeta vietas šogad pamatstudiju uzņemšanā ir aizpildītas, turklāt atsevišķās programmās uz vienu vietu pretendējuši pat vairāk nekā 10 reflektantu.

uznemsana01 2017 lead

Studētgribētāju izvēle šogad lielus pārsteigumus nav nesusi. Starp nemainīgi populārākajām RSU studiju programmām ir Medicīna, Fizioterapija, Ergoterapija, Farmācija, Zobārstniecība un Uzturs. Savukārt starp sociālo zinību populārākajām bijušas bakalaura studiju programma Tiesībzinātne, Multimediju komunikācija, Starptautiskais mārketings un reklāma, kā arī Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas.

Lielākais konkurss uz vienu studiju vietu šogad bijis studiju programmā Uzturs, pārsniedzot 11 pretendentus uz vienu vietu. Arī fizioterapijā un ergoterapijā uz vienu studiju vietu pretendējuši attiecīgi astoņi un septiņi studētgribētāji. RSU studiju programmā Medicīna, uz kuru saņemti vairāk nekā 600 pieteikumi, pretendentu skaits uz vienu vietu sasniedzis trīs.

Tā kā RSU patlaban turpinās gan topošo maģistrantu un doktorantu, gan ārvalstu studentu uzņemšana, precīza informācija par uzņemšanu būs pieejama augusta noslēgumā.

Elektroniskie pieteikumi maģistrantūras studijām tiek gaidīti līdz 11. augustam, bet studijām doktorantūrā – līdz 18. augustam. Plašāk par uzņemšanu uzzināsiet šeit.

Pēdējās izmaiņas: 15:34, 24. Jūlijs, 2017
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105