Preses relīzes

2007.gada 10.jūlijā Rīgas Stradiņa universitātē viesosies Dr. Ričards M. Satava, MD FACS, Vašingtonas universitātes Medicīnas centra Ķirurģijas profesors.
Dzirciema ielā 16, Hipokrāta auditorijā no plkst. 10.00 līdz 13.00 profesors lasīs divas lekcijas par nākotnes tehnoloģijām ķirurģijā:

1. Ķirurģijas nākotne – lekcijā tiks aplūkotas nākotnes tendences veselības aprūpē un ķirurģijā, kas saistītas ar jaunu tehnoloģiju ieviešanu, turklāt apskatot šīs jaunās tehnoloģijas, kas tiks ieviestas tuvāko 20-30 gadu nākotnē, ne tikai no tehnoloģiskā, bet arī no morālā un ētikas viedokļa. Šīs tehnoloģijas ietver sevī dažādus aparātus, robotus, datorsimulācijas, modeļus, audu inženieriju, inteliģentās protēzes, gēnu inženieriju u.c.
  2. (pārtraukums starp lekcijām – 15 min)
  3. Ķirurģiskā modelēšana un apmācība – sīkāks ieskats jaunākajās ķirurģijas simulācijās un apmācības programmās.
Lekciju klausītājiem tiks izsniegts sertifikāts.

Profesors Satava pēdējos gados aktīvi piedalījies ķirurģijas apmācībā un izpētē, piedalījies vairāk nekā 200 publikāciju un grāmatu izstrādē dažādās progresīvo ķirurģijas tehnoloģiju jomās, tai skaitā video un 3-D attēlveidošanā, virtuālās realitātes simulācijā ķirurģijā u.c.
Profesors Satava ir Nākotnes tehnoloģiju, Rezidentu izglītības un Informātikas komiteju biedrs ASV Ķirurgu apvienībā (ACS), bijis Gastroendoskopijas un Laparoendoskopijas ķirurgu biedrību prezidents.