Absolventiem
Darbiniekiem
Skolēniem
Skolotājiem

Šogad aprit 20 gadi, kopš Latvija ir pilntiesīga NATO dalībvalsts. Atzīmējot šo gadskārtu, Ārlietu ministrija un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina uz RSU Goda doktores, bijušās Latvijas Valsts prezidentes (1999–2007) Vairas Vīķes-Freibergas lekciju Latvijas ceļš uz NATO: diplomātija, drosme un ārējo apdraudējumu pārvarēšana, kas notiks 5. martā plkst. 14 aulā (Dzirciema ielā 16).

vairas_vikes_freibergas_lekcija_rsu-lead.jpg

Lekcijas mērķis ir studentiem, akadēmiskajam personālam, jaunajiem diplomātiem un plašākai interesentu auditorijai pastāstīt un atgādināt par pūlēm un ieguldīto darbu, lai Latvija kļūtu par pasaulē spēcīgākās militārās alianses dalībvalsti. Lekcija sniegs arī bijušās prezidentes skatījumu uz notikumiem mūsdienās, balstoties pieredzē. Pēc lekcijas sekos diskusija, kurā jautājumus varēs uzdot ikviens gan klātienē, gan tiešsaistē.

2002. gada pavasarī NATO samitā Prāgā oficiāli tika paziņots par Latvijas uzņemšanu pasaulē spēcīgākajā militārajā aliansē. V. Vīķe-Freiberga, kura tolaik bija Latvijas Valsts prezidente, bija oficiālās delegācijas vadītāja. Viņas runa joprojām ir viens no spilgtākajiem mirkļiem 2002. gada NATO samitā Prāgā. Taču pirms šī vēsturiskā notikuma bija daudzas vizītes NATO dalībvalstīs un tikšanās ar NATO dalībvalstu augstākajām amatpersonām un militārpersonām. Ceļš uz šo mērķi Latvijai prasīja ne mazums pūļu un gribasspēka.